Thermomix naprawdę podrożał. Wiemy, ile teraz trzeba za niego zapłacić

Dotychczas Thermomix kosztował 5745 zł. O tym, że jego cena niebawem wzrośnie, niedawno informował sam Vorwerk. Cena już się zmieniła – TM6 rzeczywiście podrożał.

Fot. Pexels/Breakingpic

Najnowszy model Thermomixa to urządzenie będące nadal poza zasięgiem wielu konsumentów. Wysoka, a dla niektórych wręcz zaporowa cena sprawia, że nadal stosunkowo niewiele osób decyduje się na jego zakup. Teraz bariera cenowa jeszcze wzrosła, bowiem – zgodnie z niedawnymi zapowiedziami – producent zdecydował się podnieść cenę tego sprzętu.

Kiedy podwyżka ceny Thermomixa?

Thermomix to dziś najpopularniejszy multicooker, który dzięki swojej funkcjonalności zaskarbił sobie uznanie wielu konsumentów. Bogata baza przepisów, wiele dodatkowych akcesoriów i intuicyjna obsługa to ważne atuty tego sprzętu. Użytkownicy przekonują, że w Thermomixie obiad przyrządzi nawet osoba, która w ogóle nie zna się na gotowaniu.

Zobacz również:

Dotychczas Thermomix TM6 wiązał się z wydatkiem rzędu 5745 zł. Cytowany przez portal dlahandlu.pl przedstawiciel firmy Vorwerk niedawno zapowiedział jednak wzrost ceny. Miał to być efekt rosnących kosztów związanych z produkcją i zakupem poszczególnych komponentów, niezbędnych do wyprodukowania słynnego multicookera. Problemem miało też być ich ograniczona dostępność.

O ile zdrożał Thermomix? Cytowany portal przypominał, że poprzednia podwyżka (latem ubiegłego roku) wyniosła dokładnie 250 zł. W tym roku podwyżka wyniosła dokładnie tyle samo – obecnie za TM6 trzeba bowiem zapłacić już 5995 zł. W tej cenie możemy liczyć nie tylko na samo urządzenie, ale i akcesoria (koszyczek, miarkę, motylka, osłonę przed rozpryskiwaniem, przystawkę Varoma), 6 miesięcy bezpłatnego dostępu do portalu przepisów Thermomix Cookidoo, a także książkę kucharską "Proste pomysły".

Polecamy też: Kolejne smart urządzenie w ofercie Action – to hit cenowy!