Thief 3 – szczegóły

Eidos oficjalnie zapowiada trzecią odsłonę Thiefa – niezwykle popularnej serii gier typu action-stealth. Najnowszy produkt ze "złodziejskiej" serii będzie nosić tytuł Thief: Deadly Shadows i trafi do sklepów prawdopodobnie wiosną tego roku w wersjach na PC i konsolę Xbox.

Najważniejszą zmianą w Thief: Deadly Shadows w stosunku do poprzednich odsłon gry jest umożliwienie graczom śledzenia rozgrywki z perspektywy trzeciej osoby. Wprowadzenie nowej perspektywy TPP ma zdaniem producenta gry odmienić całkowicie jakość rozgrywki. Teraz gracze będą mogli oglądać mistrza złodziejskiego fachu przemykającego po dachach i ciemnych zaułkach miasta w poszukiwaniu ofiary. Według wydawcy nowa perspektywa TPP została wprowadzona z myślą o graczach, którzy nie mieli wcześniej styczności z Thiefem. Oczywiście, starsi fani gry ceniący sobie klimat jej wcześniejszych odsłon będą mogli korzystać również ze sprawdzonego już widoku FPP.

W Thief: Deadly Shadows wcielamy się ponownie w rolę złodzieja Garretta, który może włamać się do najlepiej strzeżonych i zabezpieczonych miejsc. Nasz bohater nie należy do ludzi pokroju Robin Hood'a – kradnie dla siebie, po to by móc toczyć luksusowy żywot, pozostając jednocześnie w cieniu. Nie miesza się do polityki, nie ma szczytnych ideałów – chce tylko w dostatku dożywać swoich dni. Niestety przez przypadek uwalnia starożytną tajemniczą i złowrogą siłę, która może doprowadzić do zagłady całego miasta. Teraz jest jedyną osobą która może zmierzyć się z potężną siłą, która szykuje się do całkowitego zniszczenia metropolii.

Gra jest przygotowywana w studio Ion Storm, które dzięki wykorzystaniu znakomitej technologii odwzorowującej dynamiczne światło i cienie, dodało trzeciej odsłonie gry nowy poziom realizmu. Teraz obiekty i postacie z gry rzucają prawdziwe cienie, które gracz będzie musiał nauczyć się wykorzystywać podczas swoich złodziejskich wypraw.


Zobacz również