Threadripper 5000 już w 2022? Dużo na to wskazuje

Ostatnia rodzina Threadripper weszła na rynek w 2019 roku. Najnowsze przecieki mówią, że następców poznamy dopiero w przyszłym.

Foto: AMD

Przeciek głosi, że w tym roku AMD na pewno nie pokaże nowych procesorów Threadripper, choć poprzednio mieliśmy zobaczyć rodzinę o nazwie "Chagal" w listopadzie b.r. Niestety, nastąpił kolejny poślizg, po którym szanse na zobaczenie AMD Threadripper 5000 w tym roku spadły do zera. Samo AMD milczy na ten temat, a informacje te pochodzą z różnych sprawdzonych źródeł. Dzięki nim wiemy m.in.m że procesory będą wykonane w mikroarchitekturze Zen3, a już w sierpniu w wycieku Gigabyte pojawiła się cała linia. Jednak jeśli premiera przeniesiona jest na przyszły rok, być może będziemy mieć jednak nowocześniejszą architekturę Zen3+?

Przypomnę, że z ostatnich nowości AMD mieliśmy w lecie Threadripper PRO 5000 oraz platformę WRX80. Nie ma żadnych sygnałów, że pojawi się seria 5000 - bez PRO w nazwie, choć pojawiły się w sieci modele SKU 5995WX i 5945WX SKU. Mają zadebiutować również w przyszłym roku. A wracając do TR 5000 - rodzina ma mieć tyle samo rdzeni, co poprzednicy z serii 3000, ale ich taktowanie będzie wyższe. Jeśli więc czekasz na nowości od AMD - trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Zobacz również:

  • AMD Ryzen Threadripper 5000 - poznaliśmy całą linię
  • Tesla sięga po procesory AMD Ryzen! Trafią do Tesli Model Y
  • Xindong Fenghua - oto chiński rywal GeForce i Radeonów. Ma szanse podbić rynek?

Źródło: VideoCardz