Thunderbird 3 - jest wersja alpha 2

Mozilla udostępniła kolejną wersję testową klienta pocztowego Thunderbird 3 - alphę 2. Nowa edycja programu to ponad 300 usprawnień, w tym wiele będących jedynie podstawą do rozszerzenia możliwości aplikacji w przyszłości.

"Shredder alpha 2" jest wersją programu przeznaczoną głównie dla deweloperów i bazującą na silniku Gecko 1.9. Producent klienta pocztowego przypomina, że obecna wersja Thunderbirda nie reprezentuje możliwości finalnej wersji aplikacji i może powodować wiele błędów, np. utratę poczty, ustawień profili itp. Dlatego też odradzane jest jej używanie w środowisku korporacyjnym.

Co nowego?

Wśród najważniejszych zmian wspomnieć warto o dodaniu sposobności importowania wiadomości z Mail.app w Mac OS X oraz udoskonaleniu wyglądu programu, który teraz bardziej komponuje się z systemem. Przyspieszone zostały operacje kasowania i przywracania elementów IMAP. Naciśnięcie opcji Odpowiedz pozwala cytować tylko wybrany tekst wiadomości. Natomiast przycisk oczyszczania jest teraz komponentem opcjonalnym paska narzędzi.

Zmiany w kodzie pozwoliły uzyskać programistom możliwość stworzenia w przyszłości wersji dla 64-bitowego Windows. Więcej informacji, w języku angielskim, uzyskać można w witrynie The Rumbling Edge.

Pliki do pobrania:

Thunderbird 3.0 alpha 2 dla Windows

Thunderbird 3.0 alpha 2 dla Mac OS X

Thunderbird 3.0 alpha 2 dla Linux


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: