TikTok ma groźnego konkurenta. Oto YouTube Shorts. Sprawdź, jak działa.

YouTube uruchomił właśnie wersję beta nowej usługi Shorts zintegrowanej z YouTube. W domyśle wyszukiwarkowego giganta ma to być konkurencja dla TikToka.

Świat oszalał na punkcie krótkich materiałów wideo nagrywanych ze smartfona bez zbędnego przygotowywania się. Największy rozgłos na tego typu treściach zdobyła aplikacja społecznościowa TikTok pochodząca z Chin. Od czasu debiutu TikToka minęło już sporo czasu, a najwięksi giganci technologiczni chcą wykorzystać rosnący trend i oferują własne platformy do dzielenia się krótkimi materiałami.

YouTube Shorts
Źródło: androidpolice.com

YouTube Shorts

Źródło: androidpolice.com

Na fali popularności TikToka chce zarobić również Google. Wyszukiwarkowy gigant udostępnił nową usługę YouTube Shorts. Początkowo dostępna ona była jedynie w Indiach. Obecnie beta testy uruchomiono w Stanach Zjednoczonych, a docelowo usługa pojawi się w większej ilości krajów.

Shorts pozwala na nagrywanie pionowych materiałów wideo o długości maksymalnie 60 sekund. Są one powiązane z naszym kontem Google i wyświetlane w aplikacji YouTube.

Z danych przekazanych przez Google na pierwotnym rynku - w Indiach YouTube Shorts przyjął się bardzo dobrze. Obecnie usługa ma ponad 3,5 miliarda dziennych wyświetleń na całym świecie. Biorąc pod uwagę, że do dziś Shorts dostępne było tylko dla Indyjskich kont Google to rezultat jest niesamowicie dobry.

YouTube Shorts wyświetla się na ekranie głównym oraz podczas przeglądania biblioteki YouTube. Nowe narzędzie nie ma wielu funkcji znanych z TikToka. Użytkownicy YouTube Shorts mogą kontrolować prędkość i muzykę oraz ustawić timer pozwalający na nagranie wideo z opóźnieniem.

YouTube Shorts w aplikacji YouTube na Androida
Źródło: androidpolice.com

YouTube Shorts w aplikacji YouTube na Androida

Źródło: androidpolice.com

W chwili obecnej nie wiadomo, kiedy YouTube Shorts pojawi się w naszym kraju, ani kiedy wyjdzie ze stadium beta testów.

Sprawdź, jakie nowości pojawią się w Androidzie 12.

Źródło: androidpolice.com