TikTok zbanowany - aplikacja znika z App Store i Google Play

TikTok został usunięty z App Store i Google Play w Indiach. Wszystko z powodu problemów z prawem. Według rządu TikTok nie spełnia wymagań bezpieczeństwa.

TikTok to jedna z najpopularniejszych aplikacji ostatnich miesięcy. Chiński portal społecznościowy opierający się na udostępnianiu krótkich materiałów wideo, który ma 800 milionów aktywnych użytkowników został właśnie zbanowany na terenie Indii. Rząd tego kraju zdecydował się na usunięcie 59 chińskich aplikacji takich, jak TikTok, Cam Scanner czy UC Browser.

TikTok na iPhone

TikTok na iPhone

Zgodnie z tweedem Raviego Shankara Prasada - unijnego ministra do spraw elektroniki i technologii informacyjnej - "Dla bezpieczeństwa, obrony, suwerenności i integralności Indii oraz w celu ochrony danych i prywatności ludzi w Indiach rząd zakazał 59 aplikacji mobilnych."

TikTok zniknął już z Google Play oraz App Store na terenie Indii. Użytkownicy, którzy mieli już zainstalowaną aplikację nadal mogą z niej korzystać. Nie będzie również problemów z późniejszymi aktualizacjami. Nowi użytkownicy nie mogą jednak pobrać aplikacji TikTok z oficjalnych sklepów z aplikacjami na Androida oraz iOS.

W międzyczasie TikTok wydał oficjalne oświadczenie, w którym informuje, że jest w trakcie dostosowywania się do wydanego przez rząd zakazu. Twórcy podkreślili, że TikTok nie dzieli się żadnymi informacjami o indyjskich użytkownikach z żadnymi zagranicznymi podmiotami, ani rządem Chin.

TikTok został zaproszony na spotkanie z władzami w celu mediacji i uzgodnienia dalszego kierunku działania.

Przypominamy, że to nie pierwszy raz, kiedy aplikacja TikTok znika z Google Play i App Store. Podobna sytuacja miała miejsce rok temu, kiedy to TikTok został posądzony o udostępnianie treści pornograficznych dla młodej publiczności.

Czy TikTok jest bezpieczny dla Twojego dziecka? Przeczytaj nasz specjalny artykuł na ten temat.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy A50.