Tim Berners Lee: Nikt nie wie co znaczy Web 2.0

W wywiadzie udzielonym serwisowi IBM developerWorks Tim Berners Lee powiedział, że termin Web 2.0 to "żargon" i "nikt naprawdę nie wie co on znaczy".

Zapytany przez Scott'a Laningham'a z IBM developerWorks: "Powszechne wyjaśnienie jest takie, że Web 1.0 polegało na łączeniu komputerów i udostępnianiu informacji a Web 2.0 polega na łączeniu ludzi i ułatwia wytwarzanie nowych metod współpracy. Czy właśnie tak widzisz Web 2.0?".

Tim Berners Lee: Nikt nie wie co znaczy Web 2.0

Tim Berners-Lee

Berners-Lee odpowiedział: "Zupełnie nie. Web 1.0 w całości opierało się na łączeniu ludzi. To była od początku interaktywna przestrzeń. Web 2.0 to, oczywiście, żargon. Nikt naprawdę nie wie co ten termin znaczy. Jeśli Web 2.0 to dla Ciebie blogi i wiki, to jest to łączenie ludzi. Ale to właśnie ta idea przyświecała Web od samego początku".

"Wiesz, że mówiąc o Web 2.0, mówi się o standardach, które przecież zostały stworzone przez tych wszystkich ludzi, którzy pracowali przy Web 1.0." - dodał Berners-Lee.

Tim Berners-Lee jest twórcą World Wide Web, wynalazku, który niedawno obchodził swoje piętnastolecie. Jest również dyrektorem World Wide Web Consortium.

Cały wywiad z Timem Bernersem-Lee jest dostępny w serwisie IBM. (strony w języku angielskim).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: