Tim Cook o zwycięskim wyroku: wnieśliśmy pozew bardzo niechętnie...

Konto Apple wzbogaci się o kolejny miliard dolarów, który zostanie przelany z konta Samsunga. Oto pełne oświadczenie Tima Cooka dotyczące ostatniego zwycięstwa jego firmy w patentowej wojnie.

W globalnej patentowej wojnie szala zwycięstwa przechyliła się w stronę firmy Apple. O ile bowiem w Wielkiej Brytanii nic jej się nie udało zwojować, zaś w Korei Południowej był remis, o tyle zgodnie z kalifornijskim wyrokiem otrzyma ono od Samsunga odszkodowanie w wysokości miliarda dolarów. Zdaniem sądu koreański producent odpowiedzialny bowiem jest za skopiowanie (w większości przypadków świadome) kilku rozwiązań (m.in. "efekt gumki" przy przewijaniu stron, rozmieszczenie ikon na ekranie początkowym, zwiększanie/zmniejszanie obrazu za pomocą rozsuwania i zbliżania dwóch palców) za co zobowiązany został do zapłaty konkurentowi odszkodowania w wysokości miliarda dolarów.

Oto pełne oświadczenie Tima Cooka w tej sprawie:

"Dzisiaj był ważny dzień dla Apple i innowatorów z całego świata.

Wielu z was w ciągu ostatnich kilku tygodni uważnie śledzi proces przeciwko Samsungowi w San Jose. Wybraliśmy drogę sądową bardzo niechętnie i tylko dlatego, że Samsung nie posłuchał naszych wielokrotnych próśb o zaprzestanie kopiowania naszej pracy.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)

Dla nas ten proces zawsze był o wiele ważniejszy niż patenty lub pieniądze. Chodzi nam o wartości. Cenimy oryginalność i innowacyjność i zalewamy nasze życie najlepszymi produktami na świecie. I robimy to, aby zachwycić naszych klientów, nie dla konkurentów decydujących się na rażące skopiowanie.

Mamy dług wdzięczności u jury, które inwestuje swój czas słuchając naszej historii. Byliśmy szczęśliwi, że wreszcie mamy okazję ją opowiedzieć. Góra dowodów przedstawionych na rozprawie dowiodła, że ​​Samsung w kopiowaniu poszedł daleko głębiej, niż sądziliśmy.

Jury już się wypowiedziało. Pochwalamy jego członków za stwierdzenie umyślnego działania Samsunga i wysłanie jasnego, głośnego komunikatu, że kradzież nie jest w porządku.

Jestem bardzo dumny z pracy, którą każdy z was wykonał.

Dzisiaj wartości wygrały i mam nadzieję, że cały świat tego słucha.

Tim"

_______________________

W sumie to nie spodziewałem się innego wyroku:)


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: