Timberland zapłaci za nielegalne reklamy

Jak podaje jedna z firm prawniczych, słynny producent ubrań - firma Timberland, zapłaci swoim klientom odszkodowania. Wszystko przez reklamy jakie zostały wysłane, niezgodnie z prawem, za pośrednictwem SMS'ów.

Firma Timberland wraz ze spółką informatyczną GSI, zostały oskarżone o wysyłanie reklamowych wiadomości tekstowych z naruszeniem amerykańskiego prawa chroniącego interesy konsumentów. Spółki zawarły już ugodę. Na jej mocy firmy zapłacą 7 milionów dolarów na poczet odszkodowań dla osób które otrzymały bezprawne wiadomości.

Pomimo zawartej ugody, Timberland oraz GSI nie przyznają się do winy. Ich zdaniem całe zamieszanie powstało przez firmę mającą dopilnować by SMS'y trafiły do odpowiednich osób. Ta, podobno, nie wywiązała się ze swoich obowiązków i doszło do nieporozumienia.

Sprawa jest poważna a wszystko przez system jaki stosuje się w amerykańskich telefoniach komórkowych. Użytkownicy sami płacą za odebrane SMS'y. Nic dziwnego zatem, że oburza ich zbyt duża ilość rozsyłanych do nich reklam.


Zobacz również