Timbuktu Pro 7.0 - praca na odległość

Najnowsza wersja znanego programu do zdalnego dostępu, zawiera sporo przydatnych nowości i udoskonaleń.

Program przygotowano w wersjach do systemów operacyjnych z rodziny Windows oraz do komputerów z systemem MacOS. Oprócz pracy ze zdalnym komputerem umożliwia przesyłanie plików, chat (tekstowy i głosowy) oraz podgląd tego, co dzieje się na innym pececie (widok pulpitu drugiego komputera bez przejmowania kontroli).

Nowością w wersji 7.0 jest funkcja Invite, umożliwiająca wysyłanie „zaproszeń” do nawiązania połączenia z twoim komputerem. Dodano również funkcję Scanner, ułatwiającą odnalezienie w sieci lokalnej i połączenie ze zdalnym komputerem w sytuacji, gdy nie znany jest jego adres IP. Teraz na zdalnym komputerze można korzystać z dodatkowych przycisków myszy oraz rolki. Działają również klawisze caps lock, num lock oraz scroll lock.

Zobacz również:

  • Najlepsze platformy do prowadzenia biznesu [RANKING 2023]

Timbuktu Pro 7.0 umożliwia tworzenie na pulpicie skrótów inicjujących nawiązanie połączenie z drugim komputerem. Funkcje zabezpieczeń obejmują szyfrowanie transmisji, nadawanie praw dostępu użytkownikom oraz wygaszanie ekranu zdalnego komputera. Warto zwrócić uwagę na możliwość tworzenia konta typu &Gość& z ograniczonymi prawami dostępu do zasobów zdalnego komputera (np. tylko podgląd pulpitu). Przydatną funkcją Timbuktu Pro jest automatyczne przewijanie za kursorem myszy pulpitu komputera zdalnego, gdy pulpit lokalnego ma mniejszą rozdzielczość.