Timbuktu Pro 7.0 - praca na odległość

Najnowsza wersja znanego programu do zdalnego dostępu, zawiera sporo przydatnych nowości i udoskonaleń.

Program przygotowano w wersjach do systemów operacyjnych z rodziny Windows oraz do komputerów z systemem MacOS. Oprócz pracy ze zdalnym komputerem umożliwia przesyłanie plików, chat (tekstowy i głosowy) oraz podgląd tego, co dzieje się na innym pececie (widok pulpitu drugiego komputera bez przejmowania kontroli).

Nowością w wersji 7.0 jest funkcja Invite, umożliwiająca wysyłanie „zaproszeń” do nawiązania połączenia z twoim komputerem. Dodano również funkcję Scanner, ułatwiającą odnalezienie w sieci lokalnej i połączenie ze zdalnym komputerem w sytuacji, gdy nie znany jest jego adres IP. Teraz na zdalnym komputerze można korzystać z dodatkowych przycisków myszy oraz rolki. Działają również klawisze caps lock, num lock oraz scroll lock.

Timbuktu Pro 7.0 umożliwia tworzenie na pulpicie skrótów inicjujących nawiązanie połączenie z drugim komputerem. Funkcje zabezpieczeń obejmują szyfrowanie transmisji, nadawanie praw dostępu użytkownikom oraz wygaszanie ekranu zdalnego komputera. Warto zwrócić uwagę na możliwość tworzenia konta typu &Gość& z ograniczonymi prawami dostępu do zasobów zdalnego komputera (np. tylko podgląd pulpitu). Przydatną funkcją Timbuktu Pro jest automatyczne przewijanie za kursorem myszy pulpitu komputera zdalnego, gdy pulpit lokalnego ma mniejszą rozdzielczość.


Zobacz również