Tinder będzie sprawdzać Twoje dokumenty

Weryfikacja tożsamości będzie dużą aktualizacją bezpieczeństwa dla aplikacji randkowej.

Tinder będzie sprawdzać Twoje dokumenty

pexels.com

Poznając kogoś w aplikacji randkowej, nie zawsze masz pewność, że jest tym, za kogo się podaje. Ludzie chcą czuć się bezpiecznie podczas randkowania online i Tinder rozumie tę potrzebę, o czym świadczy funkcja weryfikacji dostępna od 2019 roku w Japonii. Teraz, także użytkownicy innych krajów będą mogli być bardziej uczciwi. Czy wszystkim się to spodoba?

Weryfikacja tożsamości zacznie się jako dobrowolna, a firma weźmie pod uwagę zalecenia ekspertów i użytkowników, dotyczące dokumentów identyfikacyjnych, oraz lokalne przepisy i prawa. Rory Kozoll, szef ds. produktu zaufania i bezpieczeństwa w Tinder oświadczył:

Wiemy, że jedną z najcenniejszych rzeczy, które Tinder może zrobić, aby członkowie czuli się bezpiecznie, jest zapewnienie im większej pewności, że ich "mecze" są autentyczne i mają większą kontrolę nad tym, z kim wchodzą w interakcje.

Tinder przyjmuje również do wiadomości, że niektórzy użytkownicy nie będą chcieli udostępniać swojej tożsamości, dlatego próbuje stworzyć jak najlepsze rozwiązanie.

Zobacz również:

  • W Tinderze znajdziesz partnera na... wesele!
  • Czujesz się bezpieczny? iOS 15, Windows 10, i Chrome złamane!

Przypomnijmy, że już w zeszłym roku aplikacja uruchomiła system weryfikacji zdjęć, który dodaje niebieski znacznik do profili randkowych użytkowników.

Zobacz także: Jak wygląda lot kosmiczny Virgin Galactic? To kusi bogaczy

Źródło: geeky-gadgets.com, theverge.com