Tizen rośnie w siłę. Otrzymał mocne wsparcie

Program partnerski mający na celu rozwój otwartego systemu Tizen został wsparty przez 36 nowych członków.

Bazujący na Linuksie otwarty mobilny system operacyjny Tizen wspierany jest głównie przez Samsunga i Intela. Reprezentowany jest natomiast przez organizację Tizen Associatioin. Miesiąc temu oficjalną premierę miało pierwsze urządzenie pracujące pod jego kontrolą - aparat fotograficzny Samsung NX300M. Co interesujące, o tym, że napędza go platforma "Tizen Camera Platform" dowiedzieliśmy się jednak dopiero kilka dni temu.

Tizen może faktycznie stanowić realną konkurencję dla Androida?

Oczywiście obecnie jest jeszcze za wcześnie, aby móc to stwierdzić. Jego twórcy mają jednak ogromną ambicję, aby stworzyć bazujący na systemie Tizen ekosystem składający się nie tylko z urządzeń mobilnych takich jak smartfony, czy tablety, ale również, jak zadeklarował kilka miesięcy temu Samsung, np. sprzętu AGD i RTV.

Czy jest na to szansa? Obecnie wydaje się, że tak i to całkiem spora. Organizacja Tizen Associatioin poinformowała bowiem właśnie, że do programu rozwoju systemu Tizen dołączyło aż 36 należących do różnych segmentów organizacji, których listę znajdziecie poniżej:

Tizen rośnie w siłę. Otrzymał mocne wsparcie

Nowi partnerzy programu rozwoju systemu Tizen

"Każdy z nowych członków ma potencjał, aby dołączyć do odpowiednich grup roboczych Tizen Association i brać udział w spotkaniach zapewniając im lepszy wgląd i większy potencjał przy rozwoju systemu operacyjnego Tizen" - czytamy w informacji prasowej Tizen Association.

Na koniec warto przypomnieć, że obecna wersja systemu Tizen nosi numer 2.2. W trzecim kwartale przyszłego roku udostępniona ma być wersja 3.0, która m.in. wesprze 64-bitowe procesory ARM.


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10