Tłumacz Google z kartą informacyjną o COVID-19 oraz zapisywaniem transkryptów

Tłumacz Google w kolejnej wersji podobnie, jak inne programy od Google poinformuje użytkowników o pandemii COVID-19.

Google przygotowuje się do wprowadzenia na rynek kolejnej wersji aplikacji Tłumacz Google na urządzenia pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Android.

Tłumacz Google z kartą informacyjną o COVID-19 oraz zapisywaniem transkryptów

Źródło: pcworld.com

Na początku marca tego roku Google udostępniło długo oczekiwane tłumaczenie w czasie rzeczywistym, które umożliwia nagrywanie rozmowy w jednym języku i tłumaczenie jej w locie na inny, wybrany wcześniej język. Nowa funkcja transkrypcji zastąpiła stare rozwiązanie, które wymagało wprowadzenia tekstu lub dźwięku oraz oczekiwania na tłumaczenie.

Zobacz również:

  • Android 14 z funkcją, która nawet Google nie wie, jak ma działać

Niestety najnowsze rozwiązanie oferujące transkrypcję w czasie rzeczywistym nie pozwala na zapisywanie rozmów. Najnowsze informacje przekazane przez portal xda-developers donoszą, że już wkrótce Google zamierza wydać nową aplikację Tłumacza Google w wersji 6.8.0, która zaoferuje zapisywanie transkrypcji w aplikacji.

Nowa opcja zapisu stenogramów podczas transkrypcji na żywo poprzedzona będzie monitem, który wyświetlał będzie ostrzeżenie o zapisywanie stenogramów po zakończeniu tłumaczenia.

W aplikacji pojawiły się nowe linijki kodu, które ujawniają, że w przyszłości użytkownicy będą w stanie usuwać zapisane transkrypty, zmieniać ich nazwy oraz przeglądać wszystkie zapisane materiały. Aplikacja wyświetli również monit w przypadku, gdy użytkownik próbował będzie wyjść z transkrypcji bez uprzedniego jej zapisania.

Dodatkowo inne linijki kodu wskazują na nową opcję, która pozwoli na wybranie źródła wejścia audio. Oznacza to, że będziemy mogli skorzystać z zewnętrznych mikrofonów podpiętych do urządzenia mobilnego.

Tłumacz Google w wersji 6.8.0 dodaje również nową kartę informacyjną o COVID-19, która pojawia się za każdym razem, gdy użytkownicy przetłumaczą słowo związane z pandemią. Tłumaczenie słowa koronawirus przeniesie użytkowników na zupełnie nową kartę, która pozwoli w szybki sposób zapoznać się z najważniejszymi informacjami o COVID-19.

Tłumacz Google z kartą informacyjną o COVID-19 oraz zapisywaniem transkryptów

Źródło: xda-developers.com

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy S20

Źródło: xda-developers.com