Tłumacz dla Office'a

Firma SDL International PLC zaprezentowała dodatek do pakietu aplikacji biurowych Office Microsoftu, umożliwiający tłumaczenie tekstu z poziomu poszczególnych programów (np. Worda lub Outlooka). W nowym Office jest już co prawda podobne narzędzie - przedstawiciele SDL zapewniają jednak, że ich produkt ma znacznie większe możliwości.

SDLDesktop to tzw. toolbar - aplikacja w pełni integrująca się z Office (program dodaje dodatkowy pasek narzędzi). Tłumacz radzi sobie w tej chwili z tłumaczeniem pomiędzy językami: angielskim, holenderskim, francuskim, włoskim, niemieckim, portugalskim, norweskim oraz hiszpańskim. Za korzystanie z niego zapłacić trzeba 39,95 USD rocznie.

Podobną funkcjonalność oferuje zaimplementowane do nowego Office'a (wersja 2003) narzędzie Badanie - przedstawiciele SDL tłumaczą jednak, że SDLDesktop ma znacznie szersze możliwości. Program potrafi m.in. przetłumaczyć tekst bez zmiany formatowania tekstu oraz limitu znaków. Co więcej, użytkownicy SDLDesktop będą mieli możliwość korzystania z pomocy zawodowych tłumaczy, zatrudnianych przez SDL (firma zatrudnia kilkuset specjalistów z całego świata).

Więcej informacji:

http://www.freetranslation.com