Tłumy zwiedzających na ESWC 2007

Ekipa GameStara jest w Poznaniu już od piątku. Przyjechaliśmy dzień wcześniej żeby zorganizować własne stoisko i przygotować się do dzisiejszej imprezy. I dobrze, bo jest naprawdę gorąco!

Electronic Sports World Cup 2007 od dawna reklamowane było jako największa w Polsce jednodniowa impreza dla graczy. Organizatorzy obiecywali, że targi będą absolutnie niezwykłe i że każdy znajdzie na nich coś dla siebie. Po całym dniu w hali 15C, gdzie odbywa się ESWC, możemy powiedzieć jedno: udało się.

Już od rana widać było, że impreza cieszy się dużym zainteresowaniem. Choć jej oficjalne otwarcie nastąpiło dopiero tuż przed południem, to hala była pełna znacznie wcześniej. Przybyłych witały kolorowe stoiska z grami i gadżetami, śliczne hostessy i mnóstwo konkursów. Widać, że organizatorzy dopięli wszystko na ostatni guzik.

Efekty widać wszędzie wokół. Na ESWC są nie tylko miłośnicy gier, ale również przypadkowe osoby (przede wszystkim rodzice z dziećmi), które chcą bliżej poznać ten rodzaj rozrywki. To bardzo cieszy.

Co właściwie można robić na imprezie? Przede wszystkim, grać do upadłego. Swoje stoiska mają m.in. Sony (PLAYSTATION 3), EA (Command & Conquer: Wojny o Tyberium, Need for Speed: Carbon) czy Lucas Toys (Nintendo Wii). W tle trwają również liczne turnieje (Counter-Strike, Trackmania United, Warcraft III, Quake IV, Tekken i inne). Zabawa jest po prostu przednia!