To będzie hit! Apple przewidzi, kiedy rozładuje Ci się iPhone.

Apple pracuje nad nowym systemem, który będzie w stanie przewidzieć, kiedy rozładuje się akumulator w iPhone'ie. Nowe algorytmy pojawią się w kolejnych wydaniach iOS i wcześniej przypomną o konieczności naładowania urządzenia.

Każdy użytkownika nowoczesnego smartfona z pewnością miał sytuacje, w której w najmniej odpowiednim momencie jego urządzenie się rozładowało. Apple zamierza uchronić nas przed takimi sytuacjami. Inżynierowie z Cupertino pracują nad nowym systemem, który przewidzi, kiedy akumulator iPhone'a się rozładuje i wcześniej poinformuje o tym użytkownika.

iPhone SE na ładowarce bezprzewodowej

iPhone SE na ładowarce bezprzewodowej

Nowe rozwiązanie zostało już opatentowane w Stanach Zjednoczonych.

Portal Apple Insider donosi, że nowy system został opatentowany jako inteligentne powiadomienia dotyczące ładowania. System iOS będzie analizować sposób rozładowywania się akumulatora na przestrzeni ostatnich dni.

Obecnie iOS wysyła użytkownikom powiadomienie w momencie, gdy poziom naładowania baterii spadnie do 20%.

Nowy system przypomni o konieczności naładowania telefonu wieczorem lub przed wyjściem do pracy.

Na podstawie typowego scenariusza użycia oraz historii wykorzystania smartfona, oprogramowanie wiedzieć będzie, kiedy konieczne jest ładowanie, aby urządzenie nie rozładowało się w kluczowym momencie, gdy użytkownik jest z dala od ładowarki lub czynnie korzysta z iPhone'a.

Ostatnimi czasy Apple dodało rekalibrację baterii w iOS 14.5. Nowa opcja związana z inteligentnymi powiadomieniami o ładowaniu pojawi się najwcześniej w iOS 15.

Źródło: 9to5mac.com