To będzie najlepszy smartwatch z Wear OS! Konkurencja powinna się bać

O mistycznym zegarku od OnePlusa mówi się od dobrych kilku lat. Urządzenie istnieje i ma się dobrze. Nowy smartwatch wywoła spore zamieszanie na rynku. Czy Wear OS dzięki OnePlus Watch w końcu stanie się popularny?

Google próbuje swoich sił w produkcji smartwatchy nie od dziś. Niestety wyszukiwarkowemu gigantowi nie idzie najlepiej, a zmagania Google ze smartwatchami można porównać do walki Microsoftu o uczestnictwo na rynku smartfonów.

LG Watch Sport z Wear OS

LG Watch Sport z Wear OS

Obecnie najpopularniejszym inteligentnym zegarkiem na rynku bezsprzecznie jest Apple Watch (sprawdź, jaki model warto wybrać). Daleko za nim znajdziemy zegarki Samsunga oparte na systemie operacyjnym Tizen, a na szarym końcu modele korzystające z Wear OS (wcześniej Android Wear).

Już wkrótce rozkład sił może się nieco zmienić. Wszystko przez planowaną premierę zegarka OnePlus Watch. Urządzenie, które opracowywane jest od kilku lat finalnie pojawi się na rynku w pierwszym lub drugim kwartale 2021 roku.

OnePlus pilnie strzeże wszelkich informacji dotyczących nadchodzącego zegarka. Na szczęście dzięki kilku przeciekom oraz zgłoszeniom patentowym wiemy, jak wygląda i co zaoferuje OnePlus Watch.

Na wstępie należy zaznaczyć, że zegarek sprzedawany będzie w dwóch wersjach - klasycznej oraz sportowej z silikonowym paskiem. W takich samych konfiguracjach kupimy popularne smartwatche konkurencji.

OnePlus Watch w przeciwieństwie do Oppo Watch zaoferuje okrągły ekran i tym samym stanie się podobny do zegarków Huawei Watch GT.

Zegarek od OnePlus zaoferuje dwa przyciski na jednej z krawędzi koperty. Z tyłu znalazło się miejsce dla pulsometru oraz dodatkowych czujników zdrowotnych. Obecnie nie wiadomo, czy OnePlus Watch zaoferuje EKG. Wiemy za to, że zegarek ładowany będzie magnetycznie z wykorzystaniem dwóch pinów. Ponownie jest to rozwiązanie spotykane w modelach od Huawei.

OnePlus Watch zapowiada się niezwykle ciekawie, ale jest jeszcze kilka niewiadomych. Najważniejszą z nich jest cena, która będzie miała kluczowe znaczenie. nie mniej ważna jest żywotność baterii, która w zegarkach z Wear OS do najlepszych nie należy.

Czy OnePlus Watch przyjmie się na rynku? Tego dowiemy się w najbliższych tygodniach.

Źródło: mspoweruser.com