To było do przewidzenia - Galaxy Note 20 sprzedaje się gorzej od Note 10!

Zgodnie z naszymi przewidywaniami sprzedaż Galaxy Note 20 nie idzie zgodnie z planem. Nowe smartfony sprzedają się gorzej od poprzedników.

Jesteśmy w połowie przedsprzedaży najnowszych smartfonów Samsunga z rodziny Galaxy Note 20. Najnowsze dane wskazują, że urządzenia sprzedają się gorzej od poprzedników.

Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra

Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra

Źródła branżowe donoszą, że do wczoraj firma otrzymała 1,17 miliona zamówień w Korei Południowej. Liczba ta stanowi 90% ilości egzemplarzy, które sprzedały się w analogicznym okresie czasu w zeszłym roku.

Samsung tłumaczy, że niższa ilość zamówień w przedsprzedaży związana jest z pandemią koronawirusa, ale prawda jest taka, że bazowy model Galaxy Note 20 mocno nas rozczarował. Dodatkowo przedsprzedaż nie idzie najlepiej w Europie, gdzie Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra otrzymały słabszy, niż w USA procesor Exynos 990.

Samsung ma jeszcze chwilę, aby pobić wynik przedsprzedaży Galaxy Note 10, ale z praktyki wiemy, że większość konsumentów decydujących się na zakup w przedsprzedaży zamawia swoje egzemplarze w pierwszych dniach.

Do tej pory w Korei Południowej najlepiej sprzedawał się Galaxy Note 9. W przedsprzedaży sprzedano 1,6 miliona egzemplarzy, a należy pamiętać, że od 2018 roku w skład rodziny Galaxy Note wchodzą dwa modele - Galaxy Note i lepszy Galaxy Note +/Ultra.

Źródła donoszą, że 2/3 wszystkich zamówień dotyczą droższego modelu Galaxy Note 20 Ultra. Najpopularniejszym kolorem jest nowa wersja Mystic Bronze.

Sprawdź, ile kosztuje Galaxy Note 20 Ultra.

Źródło: sammobile.com