To haker z Legnicy atakował Allegro i serwisy dwóch banków. Policja z Wrocławia już go ma

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu poinformowała, że w jej ręce wpadł haker odpowiedzialny za niedawne ataki m.in. na serwis Allegro.

Z początkiem kwietnia serwis aukcyjny Allegro oraz serwisy banków mBank i ING padły ofiarą skutecznego hakerskiego ataku, którego autor żądał zapłacenia 50 tysięcy złotych okupu w zamian za zaprzestanie swojej "kampanii". Jak się właśnie dowiadujemy, funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali tego "przedsiębiorczego" osobnika.

Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Legnicy, który wpadł w ręce stróżów prawa również dzięki pomocy ze strony pokrzywdzonych. Podczas przeszukania jego mieszkania zabezpieczono dwie jednostki komputerów oraz nośniki pamięci i telefony komórkowe. Zostały one przekazane biegłemu, który podda je dalszej, bardziej wnikliwej analizie.

Na koniec warto dodać, że szkody poczynione przez działalność zatrzymanego hakera zostały oszacowane na blisko 8 milionów złotych. Oczywiście należy tutaj też pamiętać o kłopotach klientów zaatakowanych firm.

"Pamiętajmy ! W sieci nigdy nie jesteśmy anonimowi. Każde działanie pozostawia po sobie ślad, który w razie zachowania wypełniającego znamiona czynu karalnego, może doprowadzić do naszej identyfikacji." - policja ostrzega osoby mające podobne zainteresowania, jak zatrzymany mieszkaniec Legnicy.