To jednak nie koniec CD-Action. Nowym wydawcą będzie Fantasyexpo

Magazyn gamingowy CD-Action po kilkutygodniowym kryzysie wydawniczym ogłasza, że rozpoczyna współpracę z nowym właścicielem - agencją Fantasyexpo. Co to oznacza?

Wieści, że CD-Action przestanie istnieć na szczęście się nie potwierdziły. Po 25 latach funkcjonowania na rynku wydawniczym jedno z najpopularniejszych czasopism o grach ogłosiło właśnie, że prawa do marki CD-Action (oraz PC Format) przejęła od wydawnictwa Bauer agencja Fantasyexpo. Redakcja magazynu opublikowała oficjalny post na swoim Facebooku:

Drodzy Czytelnicy!

Po niespełna dwudziestu pięciu latach wspólnej przygody powinniśmy chyba zacząć od “kochani”. Dziękujemy za cierpliwość – zwłaszcza w ostatnim czasie, kiedy sami nie wiedzieliśmy jeszcze, co z tego wszystkiego wyniknie.Teraz możemy ogłosić – z nieskrywaną radością – że prawa do marki CD-Action (oraz PC Format) przejęła od wydawnictwa Bauer agencja gamingowa Fantasyexpo. Z chłopakami znamy się od dawna – to oni w 2014 zorganizowali nam CD-Action Expo, sami są też związani emocjonalnie z CDA. Nie wyobrażamy sobie lepszego obrotu spraw.

Co dalej? Przede wszystkim nie musicie obawiać się o papierowy magazyn – będzie ukazywać się zgodnie z harmonogramem, a za tworzenie go odpowiedzialna będzie dobrze wam znana ekipa. Każdemu jednak, kto wie, czym na co dzień zajmuje się Fantasyexpo, do głowy przychodzi jeszcze jedna oczywista korzyść z takiej współpracy. Od kilkunastu lat w redakcji CD-Action regularnie powracał temat nowoczesnego serwisu internetowego i wysokiej jakości materiałów wideo.

Nie ma co owijać w bawełnę – cdaction.pl w obecnej formie nie jest serwisem, na który sobie zasłużyliście.Teraz to zmienimy. Redakcja, Fantasyexpo i Wy – bo każdy z was może dołożyć swoją cegiełkę. Zarówno do rozwoju czasopisma, jak i nowego serwisu czy profesjonalnego studia wideo. Szczegóły znajdziecie pod tym adresem:https://beesfund.com/wkrotce/cdaction

Tym samym rozpoczyna się nowy etap w historii CD-Action - obok papierowego czasopisma, które nadal będzie pojawiać się zgodnie z harmonogramem, stanie nowy portal internetowy oferujący zarówno bardziej atrakcyjne treści pisane, jak i nowoczesne formy wideo. To świetna informacja dla wszystkich czytelników oraz dalsza możliwość rozwoju - w cyfrowym świecie - dla kultowego już magazynu.

Życzymy powodzenia!