To już koniec. Samsung właśnie uśmiercił S Voice

Pierwszy asystent głosowy koreańskiego producenta przechodzi właśnie do historii. Nie skorzystamy już z S-Voice na starszych Samsungach.

S Voice to pierwszy inteligentny asystent głosowy Samsunga, który został zaprezentowany chwilę po premierze Siri od Apple.

S Voice na Galaxy S III

Źródło: pcworld.com

Gigant z Cupertino pod koniec 2011 roku razem z premierą iPhone'a 4s zaprezentował inteligentnego asystenta głosowego - Siri. Rozwiązanie to w za pośrednictwem internetu wysyłało zapytania do wysokowydajnych serwerów i po chwili odpowiadało za pośrednictwem aplikacji na iPhone'ie. Oczywiście systemowi temu daleko było do znanych nam dziś asystentów głosowych takich, jak Asystent Google, Siri najnowszej generacji czy Amazon Alexa.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • Amazon przyprowadzi Mikołaja do Waszego domu! Tylko jakiś taki on dziwny...

Koreańczycy nie chcieli pozostawać w tyle i już w maju 2012 roku podczas prezentacji Samsunga Galaxy S III pokazali światu własnego asystenta głosowego S Voice. Rozwiązanie to było rozwijane przez lata i trafiło do wielu smartfonów Samsunga począwszy na Galaxy S III i skończywszy na Galaxy S7/S7 Edge.

Inteligentny asystent głosowy działa na Androidzie w wersji od 4.0 Ice Cream Sandwich do 6.0.1 Marshmallow.

W 2017 roku razem z flagowym Galaxy S8 zadebiutował zupełnie nowy asystent głosowy Samsunga - Bixby. Rozwiązanie to systematycznie zastępowało S Voice, a starsze smartfony, które otrzymały aktualizację do Androida 7.0 Nougat lub nowszego w większości zamiast S Voice oferowały Bixby.

Bixby na Galaxy S8

Źródło: pcworld.com

Niestety nie mamy najlepszej wiadomości dla wszystkich posiadaczy starszych urządzeń Samsunga z Androidem, którzy nadal korzystają z S Voice. Od dziś nie skorzystamy już z tego asystenta głosowego. Razem z nim znika funkcja Find My Car, tryb samochodowy oraz funkcja MirrorLink.

Nie powinno dziwić nas, że Samsung postanowił uśmiercić S Voice. Koreańczycy długo zwlekali z tą decyzją, a obecnie mało kto korzysta jeszcze na codzień ze smartfonów posiadających wbudowanego asystenta S Voice. Najnowszym z nich jest Samsung Galaxy S5 z 2014 roku, który pracuje pod kontrolą Androida 6.0 Marschmallow.

S Voice nie jest jedynym asystentem głosowym, który przestanie być wspierany w 2020 roku. Microsoft zamierza bowiem zakończyć wsparcie dla asystenta Cortana na Androidzie jeszcze w tym roku.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy A71 z Bixby.

Źródło: androidauthority.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: