To już koniec! Samsungi Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge przestają dostawać aktualizacje

Po czterech latach od premiery Samsung ucina wsparcie dla Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge.

Samsung Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge to flagowe modele koreańskiego producenta na 2016 rok. Oba smartfony zostały zaprezentowane 12 marca 2016 roku i startowały z Androidem 6.0 Marshmallow oraz nakładką Touch Wiz na pokładzie.

To już koniec! Samsungi Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge przestają dostawać aktualizacje

Źródło: greenbot.com

Na przestrzeni ostatnich lat urządzenia otrzymały dwie duże oraz kilkadziesiąt mniejszy aktualizacji.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Ostatnia duża aktualizacja oprogramowania na Samsungi Galaxy S7 została wprowadzona w 2018 roku, kiedy to urządzenia otrzymały Androida 8.0 Oreo wraz z nakładką Samsung Experience.

Od tego czasu urządzenia otrzymywały kolejne aktualizacje oprogramowania, które wprowadzały najnowsze poprawki zabezpieczeń systemu operacyjnego Android. Regularność aktualizacji z czasem malała.

Polskie Samsungi Galaxy S7 i Galaxy S7 ostatnią aktualizację oprogramowania otrzymały pod koniec marca. Wprowadziła ona poprawki zabezpieczeń datowane na 1 marca 2020 roku.

Samsung usunął właśnie Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge z oficjalnej listy smartfonów, które otrzymywać będą aktualizacje poprawek zabezpieczeń co kwartał.

Oznacza to, że marcowa aktualizacja może być ostatnią w historii, a Samsungi Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge nie otrzymają już nowszych poprawek zabezpieczeń. Oznacza to, że urządzenia te za kilka miesięcy staną się potencjalnie niebezpieczne.

Samsung do tej pory oferował czteroletnie wsparcie dla swoich flagowych smartfonów. Składało się ono na dwie duże aktualizacje rozwojowe wprowadzające nowszą wersję systemu operacyjnego Android oraz nakładki graficznej, a także kilkadziesiąt mniejszych aktualizacji poprawiających błędy oraz wprowadzających nowsze poprawki zabezpieczeń.

Od teraz użytkownicy Samsungów Galaxy S7 nie mają pewności, że Samsung udostępni kolejną poprawkę zabezpieczeń za trzy miesiące. Możliwe, że aktualizacja pojawi się, jeżeli w oprogramowaniu wykryte zostaną krytyczne luki w zabezpieczeniach.

Posiadasz Galaxy S7 i zastanawiasz się nad wymianą smartfona? Sprawdź, ile kosztuje najnowszy Samsung Galaxy S20.

Źródło: sammobile.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: