To już koniec Tetris dla telefonów komórkowych - kultowa gra EA umiera

Electronic Arts kończy wsparcie dla kultowej gry Tetris na urządzenia mobilne. Na szczęście alternatywa jest już w drodze.

Tetris podobnie, jak Snake jest jedną z najbardziej popularnych klasycznych gier na świecie. Proste zasady, przyjemna rozgrywka i praktyczny brak wymagań technicznych spowodowały, że Tetris szybko stał się rozpoznawany na całym świecie. Nie bez znaczenia jest fakt, że po dziś dzień wiele lat po premierze gry posiada ona całkiem liczne grono aktywnych graczy. Niestety Electronic Arts poinformowało oficjalnie, że kończy wsparcie dla dwóch wersji mobilnych gry Tetris - Tetris oraz Tetris Blitz.

To już koniec Tetris dla telefonów komórkowych - kultowa gra EA umiera

EA udostępniło oficjalne oświadczenie, które zostało przekazane za pomocą oficjalnego konta Tetris Blitz na platformie społecznościowej Twitter. W krótkiej wiadomości wspomniano, że obie gry zostaną wycofane z rynku do 21 kwietnia 2020 roku.

W poście umieszczono także link do wsparcia Electronics Arts. W chwili obecnej nie wiemy jeszcze, czy studio EA zamierza całkowicie zakończyć wieloletnią przygodę z Tetrisem, ponieważ wygasła umowa z Tetris. Z drugiej strony inny twórca gier N3TWORK już w ubiegłym roku podpisał nową umowę z Tetris, dzięki której rozwój gry nadal będzie możliwy, jeżeli tylko uda się zmienić twórcę programu.

N3TWORK pracuje intensywnie nad kilkoma różnymi wersjami mobilnego Tetrisa przeznaczonymi na platformy mobilne. Programy na najpopularniejsze systemy - Android oraz iOS są już dostępne do pobrania. Rozwiązanie to jest remeake'iem klasycznego Tetrisa w związku z czym brakuje wielu trybów i opcji, które zostały zaimplementowane w grze tworzonej przez studio Electronic Arts.

Bardzo ważne jest, że w nowej grze dystrybuowanej przez N3TWORK brakuje systemu mikro transakcji oraz zakupów w aplikacji, które rujnowały portfele graczy. Ze stosowania tego typu dodatków korzystało studio Electronic Arts.

Jedyną płatną opcją jest usunięcie reklam. Usługę wyceniono na 4,99 dolara płatne jednorazowo. Kolejna wersja Tetris od N3TWORK ma wprowadzić nowy tryb Battle Royale. Rozwiązanie to obecnie jest w trybie beta. Finalnie powinno trafić do stabilnej wersji gry w okolicach czerwca tego roku.

Źródło: gizmochina.com