To już koniec Wear OS! Zegarki będą pracować pod kontrolą Androida 11

Najpierw Android Wear, później Wear OS, a teraz po prostu Android. Google po raz kolejny zmieni nazwę swojego systemu dla urządzeń ubieranych.

Nie ma się co oszukiwać. O ile Android radzi sobie na rynku rewelacyjnie tak jego odpowiednik na urządzenia ubierane przegrał z konkurencją. System operacyjny Wear OS który wywodzi się z Android Wear okazał się nie najlepszym rozwiązaniem dla urządzę ubieranych.

Google Wear OS

Google Wear OS

Google jest obecnie w trakcie rozwijania Androida 11. Podczas sesji pytań Android 11 AMA przedstawiciele firmy zostali zapytani o rozwój innych platform. Oficjalnie potwierdzono, że następna duża aktualizacja Wear OS wprowadzi na urządzenia ubierane Androida 11.

Wyszukiwarkowy gigant nadal wierzy w rozwój urządzeń ubieranych, a pracownicy firmy przekazali, że Google jest "bardzo podekscytowane technologiami, które można nosić na sobie". Świadczy o tym również zakup Fitbit'a, którego dokonano w zeszłym roku.

W chwili obecnej Wear OS nadal pracuje pod kontrolą Androida 9.0 Pie. Ostatnia duża aktualizacja wprowadzająca zmiany w jądrze systemu operacyjnego nastąpiła w listopadzie 2018 roku. Od tamtej pory zegarki otrzymują jedynie mniejsze aktualizacje i poprawki zabezpieczeń.

Dostępny na rynku od roku Android 10 nie trafił nigdy na urządzenia ubierane. Najnowsze informacje wskazują, że Wear OS zostanie zaktualizowany bezpośrednio do Androida 11, a przy okazji zmieni nazwę.

Sprawdź, ile kosztuje Garmin Vivoactive 3

Źródło: 9to5google.com