To już koniec iPad'a mini! Sprzęt otrzyma nieoczywistego następcę.

Apple zamierza zakończyć produkcję iPad'a mini z ekranem o przekątnej 7,9 cala. To jednak nie koniec małych tabletów od Apple. Firma przygotowuje dla iPad'a mini nieoczywistego następcę. Będzie to doskonale znany sprzęt w nowej wersji. Domyślasz się o co chodzi?

Apple od 2012 roku posiada w ofercie mniejszą wersję iPad'a - model mini. Pierwsze iPad mini z miejsca stał się hitem sprzedażowym. Wszystko ze względu na niską cenę startową. Sukces trwał jeszcze przez kilka lat, kiedy na rynku pojawił się iPad mini z wyświetlaczem Retina oraz iPad mini trzeciej generacji.

iPad mini

iPad mini

Wraz z upływem czasu smartfony znacząco urosły. Sam iPhone, który w 2012 roku posiadał 4 calowy ekran zaledwie dwa lata później dostępny był w wersji z 5,5 calowym wyświetlaczem (iPhone 6 Plus). Coraz większe smartfony spowodowały, że iPad mini sprzedaje się coraz gorzej. Sprawy nie ułatwia fakt, że iPad mini nie jest już najtańszym, bazowym modelem tabletu od Apple.

Obecna generacja iPad'a mini została zaprezentowana na początku 2019 roku razem z iPadem Air trzeciej generacji. Sprzęt ten prawdopodobnie pozostanie w ofercie jeszcze przez jakiś czas, ale Apple nie wprowadzi już na rynek nowej generacji iPad'a mini.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal MyDrivers, Apple ma zamiar zastąpić iPad'a mini nowym modelem iPhone'a. Mowa oczywiście o iPhonie z elastycznym ekranem i wsparciem dla pióra Apple Pencil.

Ostatnie raporty na temat tego urządzenia sugerowały, że składany iPhone otrzyma ekran o przekątnej 7,3-7,6 cala. Oznacza to, że powierzchnia robocza będzie podobna do tej, którą oferuje iPad mini.

Składany iPhone pojawi się na rynku najwcześniej w 2022 roku, co oznacza, że iPad mini pozostanie w sprzedaży jeszcze przez dłuższy czas. To również nie jest nowością - czwarta generacja iPad'a mini pozostawała w sprzedaży przez niespełna cztery lata.

Powyższe informacje to tylko plotki, ale patrząc na obecny rozwój rynku tabletów i smartfonów nie zdziwimy się, jeżeli Apple faktycznie wycofa ze sprzedaży iPad'a mini. Tablet ten jest obecnie za mały i za drogi, a większość konsumentów i tak wybiera tańszego o 300 zł iPad'a 10,2 z większym ekranem i takim samym procesorem.

Zastanawiasz się nad zakupem iPad'a? Sprawdź, jaki model warto wybrać.

Źródło: gsmarena.com