To już koniec nieudanego Galaxy S20 FE! Samsung rezygnuje z produkcji

Samsung wycofuje się z produkcji jednego z wariantów Galaxy S20 FE. Chodzi o nieudany model z procesorem Exynos 990 i modemem sieci 4G LTE.

Samsung Galaxy S20 FE ku naszemu zdziwieniu zadebiutował na rynku w dwóch wersjach. W podobnej cenie Koreańczycy sprzedawali model z modemem sieci 4G LTE oraz 5G. Tańsza wersja otrzymała owiany złą sławą procesor Exynos 990 znany z droższych modeli Galaxy S20. Procesor ten ma problemy z przegrzewaniem się oraz utrzymaniem wydajności przy długotrwałym obciążeniu.

Samsung Galaxy S20 FE

Samsung Galaxy S20 FE

Obok Galaxy S20 FE 4G na półkach sklepowych można znaleźć dużo lepszy wariant z modemem sieci 5G. Jest on zasilany z wykorzystaniem Snapdragona 865.

Najnowsze informacje z fabryk donoszą, że Samsung zdał sobie sprawę ze swojego błędu i wycofuje z produkcji model Galaxy S20 FE z modemem sieci 4G LTE oraz procesorem Exynos 990. Tak skonfigurowane urządzenia znikną wkrótce ze sklepów i zostaną zastąpione modelem z 5G.

Samsung Galaxy S20 FE to świetny smartfon, które zakup rekomendujemy, ale wielokrotnie podkreślaliśmy, że opłacalna jest jedynie wersja z modemem sieci 5G i procesorem Qualcomm Snapdragon 865.

Decydując się na Galaxy S20 FE nie zapomnij zweryfikować jaki model kupujesz. Oba urządzenia wyglądają identycznie.

Źródło: Gizmochina.com