To już koniec serii Galaxy Note! Samsung wygasza produkcję

Samsung oficjalnie zakończył trwającą 10 lat przygodę ze smartfonami Galaxy Note. Z linii produkcyjnych schodzą ostatnie egzemplarze Galaxy Note 20.

Samsung w 2021 roku nie zdecydował się na wprowadzenie na rynek nowych smartfonów z rodziny Galaxy Note. Od kilku miesięcy wiemy już, że seria ta nie będzie kontynuowana. Koreański producent zamiast Galaxy Note proponuje najlepiej wyposażone modele Galaxy S ze wsparciem dla pióra S-Pen. Dodatkowo nadchodzący Galaxy S22 Ultra otrzyma slot na stylus S-Pen i obudowę przypominającą tą z Galaxy Note 20 Ultra.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra
fot. Daniel Olszewski / PCWorld

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

fot. Daniel Olszewski / PCWorld

Portal ETNews jako pierwszy poinformował o planowanym zakończeniu produkcji smartfonów z rodziny Galaxy Note 20.

Zobacz również:

Zgodnie z najnowszymi informacjami Samsung wygasi produkcję smartfonów Galaxy Note do końca 2021 roku. W tym roku sprzedano około 3,2 miliona urządzeń. Względem 2020 roku to spadek o aż 66%.

Zapasy magazynowe modeli Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra powinny wystarczy o lutowej premiery Galaxy S22. Wtedy Samsung definitywnie zakończy swoją 10 letnią przygodę z rodziną Galaxy Note. Dedykowana seria smartfonów dla biznesu na dobre odejdzie do historii.

Samsung nadal wspierać będzie aktualizacjami modele z rodziny Galaxy Note 9, Galaxy Note 10 oraz Galaxy Note 20. Smartfony Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+ otrzymają aktualizację do Androida 12. Posiadacze urządzeń z serii Galaxy Note 20 doczekają się również Androida 13.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: