To już koniec smartfonów Lumia

Z końcem 2016 roku Microsoft zamierza zakończyć sprzedaż smartfonów z rodziny Lumia - wynika z doniesień serwisu WinBeta.

Smartfony pracujące pod kontrolą mobilnego systemu Microsoftu, czyli przede wszystkim modele z rodziny Lumia, sprzedają się coraz słabiej. Wydawało się, że aby zmienić ten stan rzeczy Microsoft zdecydował się na zaoferowanie różnych promocji sprzedaży Lumii, które pokazały jednak jedynie, jak źle jest z jego mobilną platformą. Dzisiaj mamy już wyraźne sygnały, że tak naprawdę amerykańska firma postanowiła uśmiercić markę Lumia (pierwsze spekulacje na ten temat pojawiły się wiele miesięcy temu), natomiast wspomniane promocje to nic innego jak czyszczenie magazynów.

Oficjalnej deklaracji nie ma, ale...

Kilka dni temu Microsoft usunął z głównej strony swojego amerykańskiego sklepu online link prowadzący do sekcji Microsoft Lumia zastępując go linkiem Education Store:

To już koniec smartfonów Lumia

Amerykański sklep online Microsoftu

W przypadku polskiej wersji sklepu link prowadzący do oferty smartfonów Lumia wciąż jest dostępny:

To już koniec smartfonów Lumia

Polski sklep online Microsoftu

Dodatkowo, jak donosi serwis mspoweruser.com, pojawiło się wiele doniesień amerykańskich klientów odwiedzających sklepy Microsoft Stores, z których wynika, że smartfony Lumia zniknęły z półek.

Zobacz również:

  • Windows 12 - wymagania, data premiery, cena [03.06.2023]

Koniec Lumii i co dalej?

Według serwisu WinBeta Microsoft planuje zakończyć sprzedaż Lumii w grudniu 2016 roku. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że nie oznacza to końca platformy Windows 10 Mobile. Amerykańska firma z pewnością będzie chciała odbudować swoją markę na rynku mobilnym. Wszystko wskazuje na to, że spróbuje to osiągnąć za pomocą smartfonów z nowej linii Surface Phone.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: