To już oficjalne. Smartfony Honor z usługami Google!

Niemiecki oddział Honora potwierdził nasze przypuszczenia. Kolejne modele tej marki otrzymają dostęp do usług Google.

Honor kompletnie odcina się od firmy Huawei, która była właścicielem tej marki do 2020 roku.

Honor 20 - ostatni flagowiec przed utratą dostępu do usług Google

Honor 20 - ostatni flagowiec przed utratą dostępu do usług Google

Nadchodzące smartfony, począwszy od flagowej serii Honor 50 otrzymają procesory z rodziny Qualcomm Snapdragon. Informacja ta pozwalała sądzić, że Honor dogadał się z amerykańskimi firmami i zaoferuje również usługi Google. Teraz niemiecki oddział firmy Honor za pośrednictwem Twittera oficjalnie potwierdził, że nadchodzące modele otrzymają Androida z pełnym pakietem usług Google.

Niemiecki przedstawiciel Honora jasno odpowiedział na pytanie o dostęp do usług Google. Nadchodzący smartfon z procesorem Snapdragon 778 otrzyma dostęp do wszystkich usług Google, a całość pracować będzie pod kontrolą Androida z odświeżoną nakładką Magic UI.

To już oficjalne. Smartfony Honor z usługami Google!
To już oficjalne. Smartfony Honor z usługami Google!

Potwierdzenie dostępu do usług Google sprawia, że Honor będzie kolejnym nowym graczem na europejskim rynku smartfonów. Nadchodzące modlę konkurować będą z Xiaomi, realme, Samsungiem oraz innymi producentami.

W chwili obecnej nie wiemy jak wygląda nowe Magic UI. Prawdopodobnie nie będzie to już EMUI ze zmienioną nazwą.

Honor 50 będzie pierwszym smartfonem firmy z usługami Google od 2019 roku, kiedy to administracja USA nałożyła sankcje na firmę Huawei i spółki zależne. Malejące zyski spowodowały, że Huawei sprzedał markę Honor. Obecnie jest ona własnością konsorcjum składającego się z chińskich firm.

"Nowemu" Honorowi bardzo zależało na powrocie na rynek z dostępem do usług Google i amerykańskich technologii. Firma podpisała umowy z Qualcommem oraz Intelem. Teraz wiemy, że pojawi się także brakujące ogniwo - usługi Google oraz nowy Android.

Smartfony z rodziny Honor 50 powinny pojawić się na rynku w przyszłym miesiącu. Rodzina składać się będzie z dwóch modeli - Honor 50 oraz Honor 50 Pro. Droższy wariant otrzyma topowy układ Qualcomm Snapdragon 888 5G znany między innymi z Xiaomi Mi 11.

Źródło: Twitter.com