To już pewne! Zegarkiem Samsunga zapłacisz w sklepie

Wszystko wskazuje na porzucenie Tizena na rzecz Wear OS. Ta decyzja spowoduje, że przyszłymi zegarkami Samsunga zapłacimy w sklepie z wykorzystaniem Google Pay. To świetna wiadomość dla użytkowników ekosystemu Samsunga.

Samsung od lat rozwija autorski system operacyjny Tizen, który świetnie przyjął się na telewizorach oraz urządzeniach ubieranych. Niestety w przypadku zegarków ma on jedną, ale niesamowicie istotną wadę - nie wspiera płatności zbliżeniowych w standardzie Google Pay. Nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby nie fakt, że Samsung jasno wyraził się na temat wprowadzenia usługi Samsung Pay do naszego kraju.

Samsung Galaxy Active 2

Samsung Galaxy Active 2

Od lat posiadacze najdroższych smartwatchy Samsunga nie są w stanie płacić nimi w sklepach pomimo obecności wbudowanego modułu NFC. Wszystko przez brak Samsung Pay w naszym kraju. Na szczęście najnowsze plotki wskazują, że w przyszłości zegarkami Samsunga zapłacimy w sklepie. Wszystko ze względu na zmianę platformy.

Zobacz również:

Według najnowszych plotek firma Samsung zamierza porzucić Tizena na zegarkach na rzecz systemu Wear OS od Google. Całość zostanie przykryta specjalnie zaprojektowaną nakładkę One UI dla zegarków.

Pierwszym smartwatchem z Wear OS ma być nadchodzący Samsung Galaxy Watch 4. Urządzenie to zadebiutuje z systemem operacyjnym Wear OS, ale wygląd interfejsu będzie podobny do poprzednich zegarków Samsunga z Tizenem. Wszystko ze względu na nakładkę One UI, która podobnie jak na smartfonach, gruntownie zmieni funkcjonalność systemu.

Dzięki Wear OS użytkownicy Samsung Galaxy Watch 4 będą w stanie korzystać z płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem systemu Google Pay.

Zegarek Samsung Galaxy Watch 4 zostanie zaprezentowany w wakacje.

Źródło: Gizmochina.com