To już prawie pewne - Apple szykuje nowe słuchawki AirPods

Co zaoferują nowe AirPods'y? Czy warto czekać na ich premierę?

Najnowsze doniesienia z Tajwanu wskazują, że Apple faktycznie pracuje obecnie nie tylko nad iPhone'm 9 i nowym iPad'em Pro, ale także nad kolejnym modelem hitowych słuchawek True Wireless AirPods.

To już prawie pewne - Apple szykuje nowe słuchawki AirPods

Źródło: macworld.com

Najnowszy raport DigiTimes wskazuje, że Apple planuje wprowadzić na rynek kolejną wersję słuchawek AirPods. Zmiany mają dotknąć niedawno wprowadzonego modelu Pro.

Według raportu DigiTimes Tajwański USI ma otrzymać zamówienia na nowe słuchawki AirPods Pro. Raport powołuje się na źródła branżowe.

Prawdopodobnie nowe słuchawki AirPods Pro to nic innego, jak AirPods Pro Lite, o których plotkowano w ubiegłym miesiącu.

We wcześniejszych sprawozdaniach źródła twierdziły, że nadchodzące słuchawki AirPods Pro Lite mają być podstawową wersją słuchawek AirPods Pro przeznaczoną dla znacznie szerszej grupy odbiorców. W chwili obecnej nie wiemy nic na temat funkcji, jakie mają pojawić się w nadchodzących słuchawkach True Wireless.

W raporcie zaznaczono, że w związku z wybuchem epidemii koronawirusa na terenie Chin produkcja nowego modelu ma rozpocząć się dopiero pod koniec drugiego kwartału 2020 roku. Pierwotnie Apple planowało rozpocząć produkcję jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Nazwa Apple AirPods Pro Lite jest nieco zawiła. W końcu jaki jest sens wprowadzania zubożałej wersji słuchawek, które w nazwie posiadają Pro? Możliwe, że Apple zdecyduje się na wydanie AirPods'ów mających konstrukcję podobną do AirPods'ów Pro, ale bez systemu aktywnej redukcji hałasu.

Jeżeli plotki się potwierdzą Apple sprzedawać będzie aż trzy wersje słuchawek AirPods w jeszcze większej liczbie konfiguracji (z ładowaniem bezprzewodowym oraz bez niego). Słuchawki AirPods Pro Lite jak sama nazwa wskazuje będą pozycjonowane poniżej AirPods Pro, ale z pewnością będą droższe od zwykłych AirPods 2019. Możliwe, że sugerowana cena detaliczna zostanie ustalona na 999 zł.

Bardziej prawdopodobne jest jednak, że słuchawki AirPods Pro Lite zastąpią oferowane obecnie AirPods 2 generacji.

Źródło: macrumors.com