To komórka, zboku

NTT DoCoMo zaprezentowało telefon komórkowy, który serwis Akihabara News określił mianem "dla pań i zboczeńców". Czyżby kolor, kształt i wbudowany wibrator tak jednoznacznie się kojarzyły?

To komórka, zboku

NTT DoCoMo Foma P702iF (źródło: NTT DoCoMo)

Telefon oznaczony symbolem NTT DoCoMo Foma P702iF występuje w wariantach z różową, zieloną, nieskazitelnie białą bądź białą ozdobioną wzorkiem obudową.

Wyposażono go w aparat 1,3 Mpix i duży wyświetlacz o przekątnej dwóch cali pracujący w rozdzielczości 240 x 320 (262 tysiące kolorów). Komórka waży 100 gramów.

Wbudowane oprogramowanie dostosowano do zainteresowań kobiet. Dzięki niemu potencjalna właścicielka urządzenia z łatwością dotrze do udostępnianych przez operatora informacji związanych z urodą czy zdrowiem. Na swej witrynie NTT DoCoMo chwali się także kolorowymi, przypominającymi rośliny i owoce ikonkami w menu oraz interesującymi wygaszaczami.

Korporacja stara się natomiast nie zanudzać nas szczegółami technicznymi. Aż chciałoby się rzec: "Bo przecież one są tak nieistotne - skoro działa, to niech działa... I już!"