To koniec. Dziś Shopee na stałe znika z Polski

To już koniec zakupów na Shopee. Platforma ogłosiła, że znika z Polski na stałe.

Fot. Pexels/Anna Tarazevich

Dla wielu ich klientów to może być bardzo przykra wiadomość. Shopee ogłosiło, że… znika z Polski. Na stałe, co oznacza, że nie zrobimy już zakupów na tej platformie i nie zaatakuje nas już z ekranów telewizorów hit ostatnich miesięcy – „na shopee-pi-pi-pi…”.

Powód? Oficjalne przyczyny nie są znane. Można się jedynie domyślać, że za tą radykalną decyzją stoi zbyt niska rentowność platformy w naszym kraju. Czemu Shopee nie przypadło do gustu Polakom? Czyżby nie pomogły nawet reklamy ze Sławomirem? Trudno jednoznacznie ocenić, ale jedno jest pewne – Polska już jutro podzieli los Francji, z której Shopee również niedawno się wycofało. Fakt ten skłania do podejrzeń, że firma może borykać się z problemami finansowymi i z tego powodu woli postawić na znacznie bardziej rentowne rynki.

Zobacz również:

  • Sprawdziłam, co z okazji świąt przygotowało Shopee
  • Jutro nie zapłacisz za wysyłkę podczas zakupów online
To koniec. Dziś Shopee na stałe znika z Polski

Shopee – kiedy koniec?

O tym, że już dziś, 13 stycznia popularna platforma zakończy w Polsce swoją działalność, klienci Shopee dowiedzieli się dopiero dziś. Ostatnie produkty będzie można zamówić do 23:59. Trzeba przyznać, że data zamknięcia platformy – w piątek, trzynastego – jest faktycznie pechowa dla platformy.

Decyzja właściciela platformy jest sporym zaskoczeniem. Wydawało się, że ich dość agresywny marketing przyciągnął spore grono klientów. Magnesem na nabywców miały być liczne kupony zniżkowe, darmowe wysyłki i mocno zróżnicowany asortyment. Singapurska platforma Shopee zadebiutowała w Polsce zaledwie we wrześniu 2021 roku, nikt nie spodziewał się więc, że koniec nadejdzie tak prędko.

Shopee – czy można jeszcze robić zakupy?

Zakupy na Shopee można zrobić jeszcze do dziś, 13 stycznia do 23:59. Po tej godzinie platforma zostanie zamknięta. Jednak, jak przekonuje zamieszczony na stronie komunikat – obsługa zamówień oraz niezbędne wsparcie pozostaną dla użytkowników platformy dostępne.

Z żalem informujemy, że platforma Shopee Polska kończy działalność. Od 13 stycznia 2023 r. godz. 23:59 możliwość składania nowych zamówień za pośrednictwem platformy Shopee Polska zostanie wstrzymana

– czytamy w opublikowanym na Shopee komunikacie.

Warto sprawdzić: Sprzątanie i prasowanie parą? Lidl ma wszystko, czego potrzebujesz


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: