To koniec Google Glass! Google usuwa aplikację MyGlass z Google Play

Google definitywnie kończy wsparcie dla swojego sztandarowego eksperymentu - Google Glass. Okulary właśnie stały się drogim przyciskiem do papieru

W grudniu ubiegłego roku wyszukiwarkowy gigant przekazał nam smutną informacje, która jednocześnie nie była dla nikogo zaskoczeniem. Zgodnie z przewidywaniami aplikacje dla Google Glass miały przestać działać w lutym 2020 roku. Przed upływem tego terminu aplikacja MyGlass pozwalająca zarządzać okularami Google Glass z poziomu smartfona z systemem operacyjnym Android została usunięta z Google Play.

To koniec Google Glass! Google usuwa aplikację MyGlass z Google Play

Źródło: pcworld.com

Aplikacja MyGlass pozwalała na konfigurację i zarządzanie okularami Google Glass. Za jej pomocą można było konfigurować całe okulary i wyświetlać wskazówki przekazywane z aplikacji zainstalowanych w telefonie. Aplikacja służyła także do zapewnienia stałej synchronizacji danych pomiędzy okularami Google Glass, a smartfonem.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari
  • Recenzja: Recenzja Nothing Phone (2): Nic nowego

Aplikacja MyGlass pozwalała również na przeprowadzenie konfiguracji programu Glassware i zarządzania dodatkami do Glassware od Google oraz zewnętrznych deweloperów. Dzięki temu rozwiązaniu można było wyświetlać zdjęcia z telefonu na okularach Google Glass.

Ostatnia aktualizacja dla Google MyGlass pojawiła się w czerwcu 2017 roku. Wprowadziła ona poprawki, które pozwoliły na lepsze synchronizowanie powiadomień. Przed aktualizacją z 2017 roku Google zdecydowało się na aktualizację MyGlass w 2014 roku, kiedy to zmieniono interfejs aplikacji na zgodny z językiem stylistycznym Holo.

Usunięcie Google MyGlass z Google Play jest ostatecznym uśmierceniem projektu. Dodatkowo po 25 lutego 2020 roku na Google Glass nie zadziałają już takie aplikacje, jak Gmail, YouTube czy Hangouts. Google informuje, że skonfigurowane wcześniej okulary nadal będą działać, ale niewielkie to pocieszenie skoro wszystkie usługi zostaną wyłączone.

Okulary Google Glass zostały po raz pierwszy zaprezentowane w 2013 roku. Zostały wyposażone w najnowsze dostępne wtedy technologie, dzięki czemu ich wydajność przewyższała większość ówczesnych smartfonów. Cena Google Glass w wersji Explorer wynosiła 1500 dolarów, a sam sprzęt był praktycznie niemożliwy do kupienia.

Źródło: 9to5google.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: