To koniec OS X. Poznaj macOS Sierra

macOS Sierra - takie oznaczeni będzie nosił nowy desktopowy system Apple. Wiemy już też, czego można się po nim spodziewać.

Podczas keynote otwierającego konferencję WWDC16 Apple zaprezentowało następną wersję systemu przeznaczonego dla komputerów Mac. Co interesujące, potwierdziły się wcześniejsze spekulacje o zmianie jego nazwy. Najnowszy desktopowy system Apple nie nosi więc oznaczenia OS X, ale macOS któremu towarzyszy drugi człon: Sierra.

macOS Sierra - co oferuje?

macOS Sierra: Siri

Najnowsza wersja systemu Apple oferuje przede wszystkim możliwość skorzystania z wirtualnej asystentki Siri. Będzie ona działała podobnie jak na iOS z tym jednak zastrzeżeniem, że można będzie ją poprosić o pomoc jedynie wtedy, gdy komputer podłączony jest do zasilania.

macOS Sierra: Uniwersalny schowek

Pozwala na kopiowanie różnych treści pomiędzy urządzeniami mobilnymi Apple i Makiem

macOS Sierra: Auto Unlock z Apple Watch

Jeżeli użytkownik posiada Apple Watch będzie mógł skorzystać z funkcji automatycznego odblokowania Maka (bez wpisywania hasła) jeżeli znajdzie się w jego pobliżu. Działało to będzie także w przypadku iPhone'a.

macOS Sierra: Uniwersalny pulpit

Taki sam pulpit na kilku Makach (dostęp do niego będzie także możliwy z iPhone'a)

macOS Sierra: Zakładki

Każda aplikacja będzie mogła mieć zakładkę.

macOS Sierra: Picture-in-picture

Film z YouTube będzie można odtwarzać w okienku, które można dowolnie przesuwać po ekranie.

macOS Sierra: Oczyszczanie dysku

W macOS Sierra dostępna będzie funkcja oczyszczania dysku ze zbędnych plików, co ma wpłynąć na optymalizację pracy systemu i zwolnić dodatkowe miejsce.

macOS Sierra: Kiedy premiera?

macOS Sierra został już udostępniony deweloperom. Publiczna beta pojawi się w lipcu, natomiast finalna wersja systemu trafi do rąk użytkowników komputerów Mac jesienią.