To koniec nazwy SkyDrive. Już niedługo będziemy korzystali z OneDrive

Microsoft poinformował w końcu, jak będzie brzmiała nowa nazwa usługi SkyDrive.

Pod koniec czerwca 2013 r. Microsoft przegrał przed brytyjskim sądem sprawę, którą wytoczyła mu firma British Sky Broadcasting Group (BSkyB). Oskarżyła ona amerykańskiego giganta o to, że nadając swojemu wirtualnemu dyskowi nazwę SkyDrive naruszył należący do niej znak towarowy.

Microsoft początkowo nie chciał się zgodzić z tym wyrokiem, lecz w końcu lipca zapowiedział jednak, że nie będzie się od niego odwoływał. Zadeklarował też, że zamierza zmienić nazwę swojej usługi nie tylko na rynku Unii Europejskiej, ale na całym świecie. Ze strony firmy BSkyB otrzymał na to "rozsądny okres czasu potrzebny do uporządkowanego przejścia do nowej marki"

Zobacz również:

  • Windows 11 uruchomisz z procesorami Kaby Lake. Intel dotrzymał słowa

Powitajcie OneDrive

O ile wówczas rozpoczęły się spekulacje na temat nazwy, którą mógłby wykorzystać Microsoft, o tyle dzisiaj zostały one ucięte. Na swoim nowym blogu poinformował on bowiem właśnie, że SkyDrive będzie się nazywał OneDrive:

"Dlaczego OneDrive? Wiemy, że będziesz miał w swoim życiu wiele urządzeń, ale tak naprawdę chcesz mieć tylko jedno miejsce na swoje najważniejsze rzeczy. Jedno miejsce dla swoich wszystkich zdjęć i filmów. Jedno miejsce dla wszystkich dokumentów. Jedno miejsce płynnie połączone ze wszystkimi używanymi urządzaniami. Chcesz OneDrive dla wszystkiego w swoim życiu"

Niestety obecnie wiemy tylko tyle, że OneDrive ruszy "wkrótce". Otrzymaliśmy też zapewnienie, że użytkownicy SkyDrive i SkyDrive Pro mogą być spokojni, ponieważ ich dane zostaną wówczas automatycznie przeniesione do usług OneDrive i OneDrive for Business.

Więcej informacji znajdziecie na nowej stronie OneDrive.com.