To może być najjaśniejszy ekran na rynku! Galaxy S23 zaoferuje więcej, niż się spodziewano

Samsung planuje zwiększyć jasność oraz wytrzymałość ekranów w nadchodzącej serii Galaxy S23.

Kamera Galaxy S22 Ultra

Fot. Artur Tomala / PCWorld.pl

Samsung znany jest z tego, że wraz ze swoimi flagowymi telefonami przynosi najlepsze wyświetlacze w branży. Firma każdego roku ustanawia nowy rekord jasności wyświetlacza smartfona i dokładności kolorów. Na początku tego roku wprowadziła na rynek Galaxy S22+ i Galaxy S22 Ultra o szczytowej jasności do 1750 nitów i ochronie Gorilla Glass Victus+.

W przyszłym roku, wraz z serią Galaxy S23, Samsung może zrobić jeszcze więcej w kwestii jasności i ochrony ekranu.

Zobacz również:

Galaxy S23 Ultra może mieć nawet 2200 nitów szczytowej jasności ekranu

Plotka głosi, że Galaxy S23 Ultra po raz kolejny pobije rekordy w jasności wyświetlacza. Nadchodzący flagowy smartfon będzie podobno wyposażony w wyświetlacz E6 Super AMOLED LTPO 3.0 o szczytowej jasności około 2200 nitów. To około 200 nitów jaśniej niż obecny rekordzista, Apple iPhone 14 Pro Max. Jeśli to prawda, smartfon może być idealny do oglądania nawet w bezpośrednim świetle słonecznym.

Południowokoreańska firma ma też podobno poprawić przyciemnianie PWM o częstotliwości bliskiej 2000 Hz, czyli nieco mniej niż ekran BOE Q9 z przyciemnianiem PWM o częstotliwości 2160 Hz. To powinno zmniejszyć zmęczenie oczu o spory margines.

Podczas gdy Samsung ma podobno trzymać się 120 Hz odświeżania dla swoich nadchodzących telefonów z serii Galaxy S, firma może wprowadzić większąochronę wyświetlacza. Urządzenia te mają być wyposażone w najsilniejszą ochronę szkła wśród wszystkich telefonów z systemem Android wydanych w pierwszym kwartale 2023 roku. Mogą one zawierać nowszą wersję Gorilla Glass, bardzo zbliżoną do Sapphire Glass od Apple.