To może być największy hackaton na świecie. Już w ten weekend HackYeah w Warszawie

W najbliższy weekend 24 i 25 listopada w warszawskim Centrum Targowo-Kongresowym Global Expo odbędzie się HackYeah 2018, maraton programistyczny, który ma szansę stać się największym tego typu stacjonarnym wydarzeniem na świecie. Obecny rekord należy do ubiegłorocznego Hajj Hackathon, który odbył się w Arabii Saudyjskiej i zgromadził 2950 uczestników.

HackYeah 2018

Programiści z całego świata zjadą w najbliższy weekend do stołecznego Global Expo, aby rozwiązać szereg zadań między innymi z dziedziny zdrowia, finansów i edukacji. Uczestnicy powalczą łącznie o ponad 400 tys. złotych. Ubiegłoroczna edycja HackYeah odbywała się w Krakowie i osiągnęła status największego hackatonu stacjonarnego w Europie (bez możliwości udziału online).

Aby stać się największym na świecie hackatonem stacjonarnym HackYeah musi odwiedzić ponad 2950 programistów. Właśnie tyle pojawiło się w ubiegłym roku na Hajj Hackathon w Arabii Saudyjskiej. Już teraz organizatorzy informują o zbliżaniu się do poziomu 2 tys. uczestników. Na liście sponsorów wydarzenia znaleźli się PKO BP, Visa, PKN Orlen, Totalizator Sportowy, Wojsko Polskie oraz Lotto.

Koszt udziału w imprezie wynosi 49 złotych. Przy okazji hackatonu odbędzie się też konferencja Tech Night Talks, w której udział zapowiedzieli znani praktycy świata IT. Jeden ze sponsorów, którym jest PKP Intercity, przygotował dla uczestników z całej Polski darmowe dojazdy. Centrum Targowo-Kongresowe Global Expo mieści się na ulicy Modlińskiej 6D.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: