To nieuniknione. Apple zdetronizuje HP na rynku komputerów przenośnych

W 2012 roku Apple wyprzedzi firmę HP na rynku komputerów przenośnych. Oczywiście jeżeli w kalkulacjach tych ujęta zostanie sprzedaż tabletów iPad.

Apple to firma, która wie jak się zarabia pieniądze. Jej produkty poparte dobrym marketingiem rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku najnowszego "dziecka" giganta z Cupertino, czyli tabletu iPad.

Urządzenie to zrewolucjonizowało rynek i wytyczyło kierunek dla pozostałych producentów sprzętu. Analitycy twierdzą, że to właśnie dzięki niemu Apple ma szansę zostać liderem wśród dostawców (notebooków, netbooków i tabletów) i zdetronizować firmę HP.

Przewidywania analityków w liczbach

W obecnym roku na rynek ma trafić w sumie 60 milionów tabletów z czego aż 40 milionów będzie posiadało na obudowie nadgryzione jabłko. Zdaniem niektórych analityków w przyszłym roku liczby te mogą być znacznie większe i wyniosą, odpowiednio, 80 i 60 milionów.

Apple przewiduje, że w 2012 roku swoich nabywców znajdzie 15 milionów MacBooków, które w połączeniu z tabletami mogą dać ogromną liczbę 75 milionów sprzedanych komputerów przenośnych (25% - 30% rynku).

Firma HP sprzedała w 2010 roku 40 milionów notebooków, natomiast według prognoz na ten roku, jej sprzedaż zamknie się wynikiem 45-50 milionów sztuk. Patrząc na ten w sumie niewielki wzrost sprzedaży można więc z dużym prawdopodobieństwem założyć, że w przyszłym roku najwięcej na świecie komputerów przenośnych sprzeda firma Apple.