To się porobiło. Galaxy S22 z aparatem Olympus na pokładzie

Huawei od lat współpracuje z Leica. Sony do produkcji flagowców zatrudni ekspertów od lustrzanek. Samsung wpadł na podobny pomysł i zamierza zatrudnić ekspertów Olympusa. Pierwszym smartfonem z nowym aparatem będzie Galaxy S22.

Flagowe smartfony często posiadają aparaty fotograficzne opracowane we współpracy ze znanymi na rynku firmami produkującymi aparaty fotograficzne lub kamery. Huawei od lat współpracuje z Lecia, a Sony z działem odpowiedzialnym za lustrzanki Alpha. Ostatnio do grona dołączył OnePlus z aparatem firmy Hasselblad.

Wizualizacja Samsunga Galaxy S22
Źródło: letsgodigital

Wizualizacja Samsunga Galaxy S22

Źródło: letsgodigital

Na podobny pomysł wpadł Samsung. Koreańczycy zamierzają rozpocząć współpracę z Olympusem. Japońska firma zajmie się aparatem w Samsungu Galaxy S22.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [26.07.2021]
  • Samsung Galaxy S21 FE - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [26.07.2021]
  • Samsung Galaxy S22 - cena, data premiery, specyfikacja [26.07.2021]

Informacja zostałą przekazana przez portal LetsGoDigital. Firma Olympus zadba o jakość zdjęć najnowszego flagowca.

Pierwszym smartfonem z aparatem Olympusa będzie jednak inne urządzenie. Mowa o Galaxy Z Fold 3. Dzięki współpracy z Olympusem możliwe będzie umieszczenie aparatu przedniego pod wyświetlaczem.

Spodziewamy się, że Galaxy S22 Ultra, który zadebiutuje na rynku na początku 2022 roku otrzyma 200 MP sensor główny opracowany przez inżynierów Samsunga i Olympusa.

Obie firmy nie potwierdziły jeszcze swojej współpracy. Możliwe, że Samsung pochwali się nią 28 kwietnia 2021 roku na kolejnej konferencji z cyklu Galaxy Unpacked.

Sprawdź nasz kalendarz smartfonowych premier 2021 roku.

Źródło: Gizmochina.com