To się porobiło. iPhone SE 3 rozczaruje, ale warto czekać na model SE+

Apple wprowadzi solidne zamieszanie w swoim portfolio. Na rynku pojawi się iPhone SE 3 z ekranem i obudową znaną od lat. Kilka miesięcy później zadebiutuje "zupełnie nowa" konstrukcja z ekranem OLED.

iPhone SE doczekał się aktualnie dwóch generacji. Tańsze modele iPhone'a z miejsca stały się hitem sprzedażowym. Apple proponuje topową wydajność i długoletnie wsparcie w niższej cenie. W zamian musimy pogodzić się z przestarzałym designem, ekranem IPS LCD oraz gorszym aparatem.

iPhone SE Plus

iPhone SE Plus

Z plotek wiemy, że wiosną 2021 roku Apple nie pokaże nowego iPhone'a SE. W sprzedaży pozostanie model drugiej generacji z 2020 roku. To iPhone 8 poddany liftingowi. W środku znajduje się procesor z iPhone'a 11 oraz nieco lepszy aparat.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14, iPhone 13 mini, iMac 24" [28.07.2023]

Początkowo podejrzewaliśmy, że iPhone SE trzeciej generacji pojawi się pod koniec roku z modelami iPhone 12s/13. Później okazało się, że premiera została przesunięta na 2022 rok, ale w zamian otrzymamy ekran OLED o przekątnej 6,1 cala oraz nowy design.

Nowe plotki są znacznie mniej optymistyczne. Zakładają one, że w 2022 roku iPhone SE doczeka się niewielkiego odświeżenia. Smartfon nadal posiadać będzie ekran IPS LCD o przekątnej 4,7 cala. Nowością ma być obsługa sieci 5G oraz procesor Apple A14/A15 produkowany w 5 nm procesie technologicznym.

iPhone SE trzeciej generacji rozczaruje, ale na rynku pojawi się jeszcze jeden tani iPhone, który prezentuje się znacznie lepiej. Mowa o mistycznym modelu SE Plus, który pierwotnie miał być odświeżoną wersją iPhone'a 8 Plus.

Finalnie iPhone SE+ będzie konstrukcją zbudowaną w oparciu o bestsellerowego iPhone'a 11. Na pokładzie znajdziemy jednak wydajniejsze podzespoły oraz co ważne ekran OLED. Zabraknie Face ID, ale pojawi się Touch ID zintegrowane z przyciskiem zasilania.

Niestety świetnie zapowiadający się iPhone SE+ trafi do sprzedaży dopiero w 2023 roku. Do tego czasu upłynie sporo wody w Wiśle, a konkurenci zaprezentują sporo ciekawych konstrukcji.

Sprawdź najnowsze informacje dotyczące iPhone'a 13.

Źródło: 91mobiles.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: