ToDoList 6.2.2 - czas pod kontrolą

Komputer to idealne narzędzie wspomagające zarządzanie czasem i pracą. W połączeniu z takim oprogramowaniem, jak ToDoList ułatwi planowanie, przypomni o realizacji wyznaczonych celów, pozwoli łatwiej kontrolować przebieg prac, uczestników i zasoby każdego projektu

Werdykt PC Worlda

ToDoList 6.2.2

Prosty ale jednocześnie bogaty w funkcje program do zarządzania zadaniami i czasem. Przyda się wszędzie tam, gdzie trzeba zapanować nad rozbudowanym projektem, zasobami i wieloma użytkownikami. Pracę utrudnia mało przejrzysty interfejs programu, rekompensuje to z nawiązką jego cena.

Zalety

- rozbudowane opcje zarządzania zadaniami

- obsługa różnych formatów importu i eksportu

- brak konieczności instalacji i możliwość uruchamiania z nośników zewnętrznych

Wady

- brak polskiej wersji językowej

- mało przejrzysty interfejs

ToDoList to prosty w obsłudze, hierarchiczny menedżer zadań. Pomoże ci zorganizować czas, poprowadzić proste projekty, zapanować nad zasobami niezbędnymi do wykonania zaplanowanych prac. Przypomni o najważniejszych wydarzeniach.

ToDoList umożliwia tworzenie wielopoziomowych zadań. Do każdego możesz dołączyć dodatkowe informacje, uzupełnić ikonami, dodać pliki, notatki i opisy. Obiekty umieszczone poza drzewem zadań połączysz z projektem za pomocą hiperłączy. Wszystkie zadania można uzupełnić alarmami i przypomnieniami, na bieżąco można śledzić postęp prac. Kilka rekordów można łączyć w jeden bądź dzielić na mniejsze. Automatyczny pomiar czasu ułatwia kontrolę prac i zasobów oraz wydajności. Projekty mogą być dostępne dla jednej osoby bądź współdzielone pomiędzy różnymi użytkownikami. Rozbudowane są opcje sortowania i przeszukiwania list zadań i ich parametrów. Listy zadań można importować z Outlooka, z formatu CSV, GanttProjekt czy XML, wyeksportować dodatkowo w postaci tekstowej bądź HTML. Zapis w postaci XMLa ułatwia zaawansowane formatowanie, tworzenie raportów i drukowanie. Moduł zadań połączony jest bezpośredni z kalendarzem, który wyświetla wszystkie zaplanowane prace.

W najnowszej wersji ToDoList pojawiło się kilka dodatkowych funkcji i poprawiono niektóre błędy. Zostaje na przykład zachowany podział na sekcje w trakcie przeładowywania list zadań, funkcja eksportu zapisuje bez problemu znaki unicode, a podczas importu poprawnie ładowane są zależności. Prawidłowo działa sortowanie i wyszukiwanie po identyfikatorze zadania nadrzędnego. Nie ma już błędów związanych z zadaniami zależnymi i linkami do plików w komentarzach czy wyświetlaniem odpowiednich jednostek czasu. Zniknęły błędy związane z tworzeniem kopii zapasowych oraz z funkcją wyszukiwania i zmiany.

Pojawiło się kilka zmian w interfejsie ułatwiających obsługę programu. W wielu miejscach wyświetlane są podpowiedzi opisujące korzystanie z funkcji, czy skróty do najczęściej używanych opcji. Są też nowe skórki i tematy dla tych, którzy chcą, by ich program odróżniał się od innych. Od nowa napisany został mechanizm importu i eksportu formatu CSV. Linki otwierają się teraz po kliknięciu myszą bez konieczności używania klawiatury. Dodano nowe widoki zadań, atrybuty i opcje eksportu. Masz teraz więcej opcji sortowania.

ToDoList nie ma polskiej wersji językowej ale można z niego korzystać za darmo bez żadnych ograniczeń. Przyda się wszędzie tam, gdzie trzeba zaplanować realizację większych projektów, podzielić je na fragmenty, przypisać zasoby i użytkowników a nie ma dostępu do rozbudowanych narzędzi projektowych. Niewielkie kłopoty sprawia obsługa programu. Jego interfejs jest mało przejrzysty i przeładowany różnymi opcjami i funkcjami.

Cena: bezpłatny

Info: ToDoList 6.2


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: