Toast 7 Titanium - nowy wypalacz już wkrótce

Pod koniec miesiąca firma Roxio wprowadzi do swojej oferty nową wersję oprogramowania do zapisu płyt CD i DVD dla systemów Mac OS X. Toast 7 Titanium wygląda podobnie do poprzednika, charakteryzuje się jednak mnóstwem nowości.

Pod maską Toast 7 Titanium dokonano wielu zmian i usprawnień, dodając obsługę kompresji wideo DivX (między innymi zapis filmu skompresowanego kodekiem DivX na płytę DVD), a także możliwość przeglądania danych programów wchodzących w skład pakietu iLife (moduł iLife Browser).

Dzięki temu użytkownik ma możliwość przeglądania i przeciągania danych z programów pakietu iLife bezpośrednio na okno Toast 7 Titanium. Pojawiają się tam zarówno pliki muzyczne i playlisty odtwarzacza iTunes, zdjęcia oraz albumy z iPhoto, jak i projekty filmowe iMovie, czy też listy plików i foldery Video_TS z programu iDVD.

Nowością w Toast 7 Titanium jest możliwość dzielenia i archiwizowania danych na kilka nośników CD lub DVD. Samodzielna aplikacja o nazwie Roxio Restore pozwala odzyskiwać z nich dane bez udziału Toast 7 Titanium. Co ciekawe, program może odzyskiwać pojedyncze pliki lub foldery. Posiadacze muzycznych kolekcji w formacie Ogg Vorbis czy FLAC, będą mogli z nich wykonać bez problemu płyty audio w najnowszej wersji programu.

Toast 7 Titanium będzie wymagał komputera z procesorem G4 i systemem Mac OS X 10.3.9. Jego cenę wstępnie ustalono na 99 USD.

Więcej informacji: Roxio