Todd Howard: Fallout 3 nie jest powiązany z polityką

Fallout 3 jest obecnie jedną z najbardziej oczekiwanych gier. Tytuł ten wzbudza jednak również mnóstwo kontrowersji, co akurat nie zawsze wychodzi mu na dobre. Todd Howard, producent dzieła, stara się ratować całą sytuację.

Mniej więcej miesiąc temu świat obiegła informacja jakoby gra Fallout 3 była powiązana z organizacją terrorystyczną Al-Kaida. Chodziło głównie o jednego artworka z najnowszej części gry, który przez niektóre media został zinterpretowany jako postnuklearna wizja terrorystów.

Todd Howard: Fallout 3 nie jest powiązany z polityką

Teraz, gdy sprawa nieco przycichła, głos zabrał człowiek odpowiedzialny za produkcję gry, Todd Howard. Twierdzi on, iż Fallout nie jest w żaden sposób powiązany z terroryzmem ani polityką. Również zbieżność terminów pomiędzy planowaną premierą gry a wyborami w Stanach Zjednoczonych jest, jego zdaniem, całkowicie przypadkowa.

Zobacz również:

  • Fallout, Wolfenstein i inne gry w śmiesznie niskich cenach. Sprawdź ofertę GOG.com
  • The Elder Scrolls 6 - plotki i fakty. Co wiemy o nowej grze Bethesdy?

Trzeba przyznać, że całe to zamieszanie zaczyna powoli działać na niekorzyść gry. Przypomnijmy, że tytuł został już zakazany w Australii. I choć bezpośrednią przyczyną nie był wcześniej wspomniany artwork, to groźba utraty tego ogromnego rynku stanowi dla Bethesdy poważny problem.