Tokyo Game Show 2006 rozpoczęte

To już dziś! W stolicy Japonii rozpoczęły się międzynarodowe targi Tokyo Game Show 2006. Wydarzenie jak dotąd stanowiło największą konkurencję dla amerykańskiego Electronic Entertainment Expo. Po ogłoszeniu zmian jakie mają zajść w E3, Tokyo Game Show ma szansę stać się najbardziej widowiskowym gamingowym wydarzeniem na świecie.

Tokyo Game Show 2006 rozpoczęte
Łączna liczba prezentowanych podczas tegorocznego TGS tytułów obejmie aż 573 pozycje! Wśród nich znajdzie się 129 gier akcji, 76 cRPG oraz 49 symulacji.

Impreza wygląda szczególnie dla wszystkich potencjalnych nabywców PLAYSTATION 3. Na te platformę zapowiedziano łącznie 19 prezentacji. Dla porównania fani Xboxa 360 doczekają się demonstracji 20 pozycji, zaś Wii - jedynie pięciu.

Oczywiście nie zabraknie nowości przeznaczonych na inne platformy. Najważniejsze z nich wymienimy: PC (127 gier), telefony komórkowe (125), DS. (52), PSP (33).

Jak to zwykle w przypadku światowych imprez bywa, nie zabraknie prawdziwych kolosów rynku komputerowego. Swoje stoiska zaprezentują między innymi Namco, Tecmo, Nikkei, Square-Enix, Sega, Konami, Genki, Sammy, Koei oraz oczywiście Microsoft, Nintendo i Sony.

Atrakcji i nowinek na pewno nie zabraknie. O tym, jakie cuda pokazali producenci poinformujemy tuż po zakończeniu targów. Bądźcie z nami!