Tolerancja dla komunikacji

Według raportu Secure Computing ponad połowa firm nie widzi nic złego w korzystaniu przez pracowników z komunikatorów internetowych, 90% - nie postrzega jako zagrożenia korzystania z programów P2P. Może to wynikać z faktu, że aż 70% przedstawicieli badanych firm bagatelizuje zagrożenie jakie stwarzają programy szpiegujące.

Według badania przeprowadzonego na zlecenie Secure Computing przez TheInfoPro, jedynie 25% przedsiębiorstw uznaje programy szpiegujące za istotny problem bezpieczeństwa sieciowego firmy. 9% respondentów nie widzi żadnego problemu, natomiast 62% uważa tego typu programy za niewielkie zagrożenie.

Programy spyware mogą być pobierane przez pracowników nieświadomie w trakcie instalowania aplikacji p2p. 51% przedsiębiorstw nie sądzi jednak aby korzystanie z oprogramowania do współdzielenia plików było dużym problemem, a 40% nie widzi zagrożenia wcale.

Ponadto, 54% przedsiębiorstw biorących udział w badaniu Secure Computing nie widzi nic złego w używaniu komunikatorów internetowych, a ponad 80% uważa, że korzystanie z prywatnego konta e-mail w trakcie pracy jest niewielkim bądź żadnym problemem.

Wyniki badania Secure Computing moga być niepokojące w świetle innych raportów: według badania EarthLink na przeciętnym komputerze PC jest zainstalowanych 28 programów szpiegujących, a według badań Dell'a są one przyczyną 12% wszystkich zgłoszeń serwisowych dotyczących niesprawności komputerów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: