Tolkien Online

Firma Vivendi Universal Games, Inc. (VU Games), podpisała umowę z developerem Turbine Entertainment Software, na mocy której ten ostatni zajmie się produkcją przeznaczonej do rozgrywek sieciowych gry fabularnej osadzonej w tolkienowskim świecie Śródziemia pt. Middle-Earth Online.

Będzie to gra typu MMP (massively multiplayer) i ukaże się prawdopodobnie już w przyszłym roku. Middle-Earth Online tworzona jest w ramach długoterminowej umowy zawartej pomiędzy Tolkien Enterprises i VU Games, na mocy której VU Games wydaje interaktywne gry oparte na trylogii Tolkkiena "The Lord of the Rings"

Middle-Earth Online będzie trójwymiarową grą fabularną (RPG), która pozwoli tysiącom graczy na całym świecie wcielić się w przedstawicieli różnorodnych nacji składających się na społeczność Śródziemia. Podczas rozgrywki, gracze będą mogli tworzyć swoje własne klany rodzinne, specyficzne dla każdej nacji budowle, przedmioty czy broń jak również zwiedzać rozległe krainy Śródziemia. Te i setki innych opcji, które jak zapowiadają autorzy będą dostępne w grze, pozwolą fanom prozy Tolkiena, na ożywienie świata znanego z kart jego książek.

W ramach zwyczajowych uprzejmości, wymienianych podczas zawierania tego typu umów Jim Wilson, przedstawiciel firmy VU Games powiedział: "Jesteśmy niezwykle podekscytowani możliwością współpracy z tak klasowym developerem jak Tribune. Ich dorobek produkcyjny, oraz wielokrotnie potwierdzane wyjątkowe umiejętności w tworzeniu, uruchamianiu i utrzymywaniu gier typu massively multiplayer sprawiają, że Tribune jest idealnym dla nas partnerem".

Więcej informacji znajdziecie pod adresem:

http://www.lordoftherings.com/meo


Zobacz również