Tom Cruise nie będzie pierwszy! Rosyjska ekipa filmowa w kosmosie

Powstanie pierwszy film fabularny nakręcony na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Marzenia Toma Cruise'a legły w gruzach.

Tom Cruise nie będzie pierwszy! Rosyjska ekipa filmowa w kosmosie

Tom Cruise

Wszystkie filmy sci-fi dotyczące kosmosu były dotychczas kręcone wyłącznie na Ziemi, głównie ze względu na ograniczenia technologiczne i finansowe. Jednak odkąd koszta lotów kosmicznych spadły, między innymi dzięki firmom takim jak SpaceX, filmowcy zaczęli interesować się kręceniem dzieł w przestrzeni kosmicznej.

Wygląda na to, że pierwszym takim filmem będzie Wyzwanie powstające we współpracy między rosyjską agencją kosmiczną Roscosmos a rosyjskimi firmami medialnymi. W kosmos uda się nawet jego reżyser, Klima Shipenko, a wraz z nim aktorka Julia Peresild.

Zobacz również:

  • Sparaliżowany mężczyzna wyzywa małpę na pojedynek w grze
  • Rosja wysadziła satelitę zagrażając astronautom na ISS
Tom Cruise nie będzie pierwszy! Rosyjska ekipa filmowa w kosmosie

Yulia Peresild, Anton Shkaplerov, Klim Shipenko.

Z pewnością wywołało to niezadowolenie u Toma Cruise'a, który chciał być pierwszym aktorem występującym w kosmicznym filmie nakręconym wspólnie z NASA i SpaceX.

Peresild i Shipenko udadzą się na orbitującą placówkę z doświadczonym rosyjskim kosmonautą Antonem Szkaplerowem już dzisiaj, 5 października, startując na pokładzie statku kosmicznego Sojuz MS z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie. Ekipa spędzi w przestrzeni kosmicznej aż 11 dni i powróci na Ziemię 16 października. Aktorka ma ponoć wcielić się w chirurga wykonującego operację na poważnie chorym kosmonaucie.

Zobacz także: Teleskop Hubble'a zarejestrował "niebezpieczny taniec" dwóch galaktyk

Źródło: digitaltrends.com