Tom Hanks promuje nową aplikację na iOS. To klawiatura ekranowa

Pełnoprawne alternatywne klawiatury do urządzeń mobilnych Apple pojawią się dopiero wraz z premierą iPhone’a 6 i systemu iOS 8, ale nie przeszkodziło to znanemu aktorowi przygotować swojej własnej aplikacji tego typu. Aplikacja Hanx Writer, którą reklamuje swoim nazwiskiem sam Tom Hanks, wylądowała właśnie w sklepie App Store.

Tom Hanks jest miłośnikiem i kolekcjonerem maszyn do pisania. Z tego powodu postanowił wydać aplikację mobilną, której zadaniem jest imitowanie takiego urządzenia na ekranie tabletów iPad, włącznie z charakterystycznymi dźwiękami wydawanymi przez takie urządzenia podczas wprowadzania znaków.

Niestety, aplikacja nie jest w stanie na razie zastąpić klawiatury systemowej w systemie Apple ze względu na ograniczenia nałożone przez producenta. Użytkownicy mogą korzystać z Hanx Writer do pisania notatek i wysyłania wiadomości email. Mogą też oczywiście pisać w aplikacja Toma Hanksa, a tekst później kopiować do kolejnego programu, ale nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Sytuacja powinna zmienić się wraz z premierą systemu iOS 8, który powinien zadebiutować w stabilnej wersji już za kilka tygodni wraz z telefonem iPhone 6.

Aplikacja Hanx Writer dostępna jest już teraz w sklepie z aplikacjami do systemu iOS. Niestety, twórcy przygotowali wersję na iPada. Użytkownicy posiadający wyłącznie iPhone’a muszą obejść się smakiem. Możliwe jednak, że wersja na mniejsze urządzenia pojawi się w przyszłości, zwłaszcza jeśli potwierdzą się plotki o iPhonie 6 Air z 5,5-calowym ekranem.