Tom Tom: darmowa usługa planowania trasy

Tom Tom, producent urządzeń do nawigacji satelitarnej, zamierza uruchomić darmową usługę planowania trasy online. Serwis Route Planner jest aktualnie w fazie testów beta.

Serwis planowania trasy firmy Tom Tom wykorzystuje dane o ruchu drogowym, co umożliwia użytkownikowi ustalanie najszybszej trasy prowadzącej z punktu A do punktu B. Dzięki temu możliwe będzie wskazywanie różnych tras w zależności od pory dnia, czy też natężenia ruchu. Pozwoli to na omijanie zatłoczonego centrum podczas godzin szczytu i wytyczenie szybszej trasy prowadzącej bocznymi uliczkami. Mapy dostępne w sieci będą aktualizowane każdego dnia. Oparto je technologię MapShare używaną w urządzeniach firmy Tom Tom, która pozwala użytkownikowi zaznaczanie na trasach zachodzących zmian.

Usługa Route Planner będzie darmowa, jednak jak na razie jest ona jeszcze w fazie beta testów. Jeśli masz ochotę zostać jednym z nich testerów, możesz zgłosić swój akces logując się lub rejestrując stronie firmy Tom Tom.

Firma ma nadzieję, że usługa pozwalająca na zaplanowanie trasy przed wyruszeniem w drogę skłoni do zakupu ich urządzeń kierowców którzy jeszcze tego nie uczynili.